česky english Vítejte, dnes je úterý 03. prosinec 2024

EIPC konference v Praze

DPS 2/2012 | Články
Autor: Redakce

Ve dnech 1. a 2. února 2012 proběhla v Praze zimní konference EIPC (European Institute of Printed Circuit). Zahraniční i domácí účastníci konference si vyslechli na 20 přednášek zaměřených na spolehlivost a efektivitu výroby DPS, pokrok v materiálech a technologických procesech DPS a embedded DPS. Přednášky byly prezentovány v angličtině a paralelně tlumočeny do češtiny.

Domácími příspěvky byly prezentace firmy CzechInvest, která vysvětlovala výhody investic v elektronickém průmyslu pro zahraniční subjekty, a firmy WS-Memsep, týkající se čištění odpadních vod z výroby elektroniky. Zahraniční příspěvky byly prezentovány známými osobnostmi z výroby DPS a elektroniky v Evropě i zámoří.

EIPC konference v Praze.jpg

Tři přednášky byly zaměřeny na povrchové úpravy DPS – Peter Amann (KIV PCB ProfiChem) prezentoval povrchové úpravy DPS s ohledem na efektivitu výroby, Jaime Ordaz (Atotech) vysvětlil povrchové úpravy budoucnosti a Johan Pelican (Enthone) popsal nové typy povrchových úprav.

Thomas Hofmann (Hofmann Leiterplatten, Německo) a Giacomo Angeloni (Somacis, Itálie) měli zajímavé přednášky o jejich způsobu výroby DPS s embedded součástkami.

Spolehlivost DPS byla rovněž hlavním tématem několika přednášek. Tak např. Roberto Tulman z izraelské firmy Eltek se ve své přednášce zabýval spolehlivostí HDI desek, zatímco Hermann Reischer (Polar Instruments) vysvětlil možnosti při kontrole spolehlivosti DPS.

Ne všechny přednášky byly zaměřeny čistě technicky. Walt Custer z USA přispěl svým ekonomickým výhledem pro elektronický průmysl ve světě a v Evropě, Alun Morgan (Isola Group) ukázal na důležitost Evropy jako na nositele know-how a kvality v elektronice, zatímco Michael Weinhold (EIPC) nastínil další směr výroby DPS v Evropě a její vliv na globální trh.

Dvě prezentace byly také zaměřeny na použití softwaru při výrobě DPS – své výrobky pro přípravu podkladů pro výrobu DPS prezentovaly firmy Orbotech (software InCAM) a Ucamco (software AutoCam).