česky english Vítejte, dnes je úterý 29. listopad 2022

Novinky z firmy Zuken

CR-5000 – zlepšený návrh d esky pro High Speed a FPGA

V létě tohoto roku představila firma Zuken novou verzi svého high-end systému pro návrh desek plošných spojů. CR-5000 v.14 přináší verifikační nástroje pro pokročilý high-speed návrh desek včetně signal & power integrity a EMC analýz.

Novinky z firmy Zuken.jpg

Nová verze zahrnuje řadu nových možností pro routování high-speed částí desek. Jsou to např. DDR2/DDR3 wizards, možnost automatického vytváření diferenciálních párů, zadávání podmínek pro routování high-speed signálů přímo jednotlivým spojům bez nutnosti použití Constraint Editor atd. Nová verze CR-5000 také těsněji navazuje na Graphical Pin Manager, čímž umožňuje lepší vzájemnou spolupráci mezi návrhem desky a FPGA/ASIC. Další novinkou v.14 je i jednodušší ovládání programu, které umožní zkrácení doby potřebné pro návrh desky.

CADSTAR bude mít pravidla pro návrh DPS od Würth Elektronik

Společnost Zuken oznámila, že do příští verze svého návrhového programu CADSTAR budou zabudována návrhová pravidla německého výrobce desek – firmy Würth Elektronik. Würth Elektronik je známý výrobce náročných desek plošných spojů (vč. HDI). Převzetím praxí odzkoušených návrhových pravidel chce firma Zuken zajistit v programu CADSTAR možnost kvalitního a rychlého návrhu vícevrstvých a HDI desek, které by se nepotýkaly s problémy při výrobě. Tato návrhová pravidla zahrnují osvědčené rozložení vrstev (layer stack-up) pro určité typy vícevrstvých desek včetně šířek spojů, mezer a via otvorů.

Společnost Zuken

Japonská společnost Zuken je v žebříčcích uváděna jako druhý největší globální dodavatel návrhových systémů DPS (za Mentor Graphics). Mezi její produkty patří programy CADSTAR, CR-5000, CR-8000 a další. Je to také firma s nejdelší historií z trojice největších výrobců EDA softwaru (Mentor Graphics, Zuken, Cadance Design Systems) – byla založena již v roce 1976. CADSTAR je také jedním z prvních systémů pro návrh DPS vůbec, protože vznikl již v polovině 80. let minulého století (téměř současně s programy PCAD a PADS).

Více informací o produktech firmy Zuken: www.zuken.com

 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik