česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 01. prosinec 2022

Vědět znamená sledovat. Platforma od ST napoví

08.09. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Monitorování hospodářských zvířat, správa vozového parku nebo např. logistika – to je pouze krátký výčet oblastí, ve kterých může vývojářům pomoci platforma STEVAL-ASTRA1B od společnosti STMicroelectronics.

S kitem se budou pojit obvody SoC podporující bezdrátovou komunikaci – STM32WL55JC provozovaný v pásmu do 1 GHz (LoRa, (G)FSK, (G)MSK a BPSK), resp. modul STM32WB5MMG určený zase pro Bluetooth® Low Energy a Zigbee®. Z pohledu jader pak počítejte s kombinací Arm® Cortex®-M4 plus Cortex-M0+. Nechybí zde ani NFC čip ST25DV64K sloužící k bezpečnému párování či komunikaci nebo bezpečnostní prvek STSAFE-A110 zajišťující soukromí a chránící před útoky.

Přesnou a spolehlivou informaci o venkovní poloze zprostředkuje miniaturní modul GNSS Teseo-LIV3F, zatímco zde nesmíme zapomenout ani na spoustu čidel ST, jako jsou senzor teploty s přesností ±0,5 °C, čidlo vlhkosti, snímač tlaku nebo např. tříosý akcelerometr, příp. 3D akcelerometr + 3D gyroskop s jádrem strojového učení.

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics launches multi-connectivity development kit for indoor and outdoor asset tracking.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik