česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

Nová verze SMPS simulačního softwaru pro kondenzátory AVX

Společnost AVX Corporation, dodavatel pasivních součástek, představila novou verzi simulačního softwaru SpiCalci –nástroje, který kalkuluje charakteristiky a parametry kondenzátorů určených pro spínané napájecí zdroje (SMPS). Tato verze simulátoru přináší možnost rozšířeného výběru součástek, který zahrnuje téměř všechny nové SMPS součástky, které firma AVX během posledních dvou let uvedla na trh. SpiCalci v. 9.0 umožňuje vývojářům po zadání vstupních dat generovat výstupní informace a grafy, které jim pomohou vybrat pro jejich aplikaci nejvhodnější vícevrstvé keramické kondenzátory (MLC).

Nové prvky v knihovně programu SpiCalci 9.0 zahrnují kondenzátory, které nebylo možné dříve simulovat, jako jsou např. 25V ST10, řadu RT10 Series Mini-TurboCap™s malým pouzdrem či kondenzátory SMX 25V pro vysoké teploty (podrobnější přehled je k dispozici na webových stránkách společnosti AVX).

Nová verze SMPS simulačního softwaru pro kondenzátory AVX

Uživatelé programu SpiCalci 9.0 mohou vybírat z široké nabídky atributů, jakými jsou např. typ součástky, velikost pouzdra, napětí, dielektrikum, kapacita, tolerance, teplota okolního prostředí, zvýšení teploty či pracovní kmitočet (kHz), a to pro katalogové, vojenské a letecké součástky. Výstupní data jsou dodávána ve dvou kategoriích: podle specifikace pro daný návrh nebo podle specifikace s ohledem na teplotu.

Parametry dostupné v kategorii specifikace pro daný návrh zahrnují předponu AVX čísla výrobku, vlastní rezonanční kmitočet (MHz), ESR vlastního rezonančního kmitočtu (mΩ), ESL (nH), koeficient termálního přenosu (°C/W), ESR při použitém kmitočtu (mΩ), fázový úhel kmitočtu a přibližnou hmotnost (g).

Parametry dostupné v kategorii specifikace s ohledem na teplotu zahrnují ztracený výkon (W), proud (ARMS), napětí (VRMS), vnitřní teplotu (°C), maximální napětí (VRMS), maximální proud (ARMS) a maximální ztracený výkon (W).

Program SpiCalci 9.0 umožňuje uživatelům také generovat celou řadu grafů: ESR –impedance v závislosti na kmitočtu, teplota –použitý proud, maximální proud –kmitočet, maximální napětí (ripple) –kmitočet a fázový úhel –kmitočet.

SpiCalci 9.0 je k dispozici zdarma ke stažení na stránkách www.avx.com/SpiApps/default.asp#spicalci.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik