česky english Vítejte, dnes je neděle 04. červen 2023

Felicitas FieldSolver 3D usnadňuje návrh antén i desek

Německá firma Felicitas Customized Engineering GmbH nabízí výkonný, plně integrovaný simulátor Felicitas Field- Solver 3D [1], který je určen pro vývoj antén, ověřování stínění či optimalizaci VHF komunikačních zařízení, stejně jako pro vf simulaci na deskách plošných spojů.

Simulátor je založený na algoritmu FDTD (Finite Difference Time Domain). Jeho implementace je optimalizovaná a plně využívá možností multi-core počítačů, takže i rozsáhlé simulace probíhají rychle.

Felicitas FieldSolver 3D usnadňuje návrh antén i desek

FieldSolver 3D je plnohodnotný 3D elektromagnetický wave solver a může tak být použit pro jakoukoliv úlohu, která vyžaduje hlubší pohled na šíření elektromagnetických vln.

Při návrhu antén nachází simulátor uplatnění při určování „radiation pattern“ (zisk antény v jakémkoliv směru) a „matching“ (vstupní impedance při daném kmitočtu). FieldSolver 3D může být použit při řešení úloh souvisejících s NTFFT (Near- To-Far-Field Transformation) a „True Sub Gridding“.

Simulátor lze také využít při návrhu desek plošných spojů, které pracují s vysokými kmitočty − FieldSolver 3D umožňuje importovat data desky a simulovat chování via otvorů a plošných spojů, vliv konektorů na desce a také řešit EMI a EMC úlohy.

Požadavky na hardware:

  • LINUX 64 Bit nebo Windows® 64 Bit
  • Quad-core procesor, min. 2 GHz
  • Grafická karta s ovladačem OpenGL (NVIDIA a AMD dodávají vhodné ovladače pro všechny své karty)
  • 8 GB RAM
  • 40 GB volné místo na disku
  •  

Více na: http://felicitas-ce.de/product/fieldsolver-3d-2/

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik