česky english Vítejte, dnes je neděle 04. červen 2023

Siemens posiluje v řešeních pro validaci a verifikaci IP

DPS 4/2021 | CAD/CAE/CAM - články
Autor: Ing. Milan Klauz, CADware

Zájem společnosti Siemens, respektive Siemens Digital Industries Software, o software pro vývoj elektroniky neutichá ani po převzetí firmy Mentor Graphics. Nejen že do jejího portfolia přibývají stále nové programy, ale neustále také rozšiřuje možnosti programů již nabízených. O tom svědčí také dva příklady z letošního května z oblasti schválení a ověřování IP.

Převzetí Fractal Technologies umožní zrychlit a zkvalitnit návrh IC

Společnost Siemens uskutečnila akvizici americké firmy Fractal Technologies [1]. Siemens plánuje zahrnout programy této firmy do svého portfolia Xcelerator jako součást nabídky nástrojů pro verifikaci návrhu IC, kde budou integrovány do skupiny programů Solido Design Solution.

Obr. 1 siemens (jpg)

Převzetím této společnosti budou moci zákazníci Siemensu snáz a rychleji schvalovat interní i externí IP bloky a knihovny používané při návrhu IC, čímž se nejen zlepší kvalita návrhu, ale hlavně zkrátí doba potřebná pro uvedení nového IC na trh.

Fractal Technologies je předním dodavatelem softwaru pro schválení (validation) IP při návrhu integrovaných obvodů. Nabízí kompletní řešení, které vede ke zrychlení procesu návrhu IC, když identifikuje zdroje selhání čipu ještě před předáním do výroby. Dnešní týmy návrhářů IC hledají všechny možné cesty k dosažení pokročilého a kvalitního návrhu SoC v co nejkratším čase. K tomu jim slouží již osvědčené IP bloky, jako jsou cells, paměti, I/O a uživatelské IP, ze kterých jsou IC sestaveny. Každý nový SoC tak může obsahovat i stovky IP bloků od různých dodavatelů, které je ale vždy potřeba dodatečně zkontrolovat pro daný účel. Jak se říká – důvěřuj, ale prověřuj, případný problém se jinak musí řešit za cenu vysokých nákladů.

Začlenění softwaru od Fractal Technologies do skupiny programů Solido má své výhody – Solido Design Solution [2] z portfolia Siemensu je výsledkem převzetí kanadské firmy Solido Design Automation [3] společností Mentor v roce 2017, kterou nakonec Siemens také integroval do svých struktur. Společní zákazníci Solido Design Automation a Fractal Technologies se tak schází pod jednou střechou, tentokrát pod hlavičkou Siemens. Další detaily jsou dostupné v tiskové zprávě [1].

Questa Verification IP nyní podporuje i PCI Express 6.0

Podle zprávy [4] z konce května podporuje nyní Questa™ Verification IP (QVIP) také PCI Express® 6.0. Nejnovější verze síťového protokolu umožňuje zajistit rychlý přenos dat mezi nejvýkonnějšími servery na cloudu, stejně jako mezi miliardami propojených chytrých zařízení po celém světě.

Zákazníci, kteří se chystají začlenit nový protokol PCI Express (PCIe) Gen 6 do svých návrhů, mohou snadno integrovat QVIP do všech pokročilých verifikačních prostředí na jakémkoliv simulátoru. QVIP jim pomůže dosáhnout maximální produktivity při verifikaci na úrovni bloků, subsystému a návrhu SoC s pomocí konzistentní a na použití jednoduché architektury UVM napříč všemi protokoly.

Řešení, které nabízí QVIP, podporuje detailní funkční verifikaci přes všechny vrstvy specifikace PCI Express 6.0. Další detaily jsou dostupné v uvedené zprávě [4], informace o Questa™ Verification IP jsou k dispozici na webových stránkách [5].

Odkazy:

[1] www.plm.automation.siemens.com/global/en/our-story/newsroom/siemens-acquires-fractal-technologies/97374

[2] https://eda.sw.siemens.com/en-US/ic/solido/

[3] https://en.wikipedia.org/wiki/Solido_Design_Automation

[4] www.plm.automation.siemens.com/global/en/our-story/newsroom/siemens-launches-pci-express/98038

[5] https://eda.sw.siemens.com/en-US/ic/questa/verification-ip/

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik