česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 07. červenec 2022

EAGLE získal ocenění „Product of the Year – Engineer Software”

Návrhový systém EAGLE získal již posedmé nejvyšší ocenění německého časopisu Elektronik v kategorii „Product of the Year – Engineer Software 2012”. O udělení tohoto ocenění rozhodují svými hlasy čtenáři.

Výrobce programu, německá firma Cadsoft Computer GmbH, vyvíjí program EAGLE již od roku 1989. Program zpočátku umožňoval pouze návrh plošných spojů (Layout Editor), teprve později byl doplněn o editor schématu a autorouter. Koncepce programu, vynikající poměr cena/výkon a úspěšná marketingová strategie přispěly k rychlému rozšíření tohoto programu nejen v Německu, ale doslova po celém světě. EAGLE je velmi populární také v USA, kde má firma CadSoft Computer pobočku. V bývalém Československu se EAGLE začal prodávat hned počátkem 90. let.

EAGLE získal ocenění „Product of the Year – Engineer Software”.jpg

EAGLE se stal synonymem pro levný, ale poměrně výkonný program. I když je EAGLE v porovnání s velkými systémy pro návrh DPS „pouze“ malý program, může se pyšnit některými prvenstvími. Tak např. se jeho cena v průběhu dvaceti let prakticky nezměnila a jako jediný komerční produkt pro návrh DPS má verze pro Windows, Linux a MAC. Jeho silnou zbraní je i vysoký počet aplikací napsaných pomocí vlastního makroprogramovacího jazyka ULP a to jak přímo výrobcem programu, tak i mnohými uživateli.

Firma Cadsoft Computer se stala před několika lety dceřinou společností firmy Farnell, známého distributora součástek.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik