česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 01. prosinec 2022

Kontrola EMC desky pomocí HyperLynx DRC zdarma

24.10. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Radek Řezníček
01.jpg

Provádění kontrol desek plošných spojů je jistě neodmyslitelná součást každého návrhu. Většina programů dokonce sleduje mnoho zadaných pravidel již v průběhu pokládání součástek a spojů, aby zabránila již vzniku chyby. Ale i přes všechna opatření on-line DRC, jak se kontrola chyb za běhu nazývá, mohou vniknout takové, které tento nástroj neodhalí. Jedná se sice o všeobecně známá pravidla týkající se stínění kritických cest, vzdálenosti blokovacích kondenzátorů, návratové cesty proudu, rozlité mědi, zpoždění, přeslechů a dalších, ale je velice obtížné je kontrolovat. Jsou spíše empirická než striktní, je často potřeba porovnávat celý návrh najednou nejlépe opticky, jelikož fyzické parametry se definují obtížně.

HyperLynx DRC provádí tuto optickou kontrolu automaticky a umožňuje tak odstranit zásadní porušení těchto empirických pravidel pro vyzařování a citlivost na elektromagnetické pole v okolí (EMC). Implementace obsahuje přibližně 40 pravidel z oblastí EMC, napájecí a signálové integrity. Nezávisle na návrhovém programu je možné desku načíst a nechat zkontrolovat vybraná pravidla na libovolné části návrhu.

Zdarma je k dispozici nejnižší sestava programu, která je také nově součástí návrhového prostředí PADS, přičemž výrobce programu Mentor, a Siemens business nabízí další variace až po možnost vytváření vlastních pravidel pro kontrolu.

(radek) @cadware.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik