česky english Vítejte, dnes je neděle 05. prosinec 2021

Nový simulátor Spectre FX od Cadence pro rychlé a přesné simulace / verifikace

08.06. 2021 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1_new.jpg

Cadence Design Systems, Inc. oznámil nový obvodový simulátor nazvaný Spectre FX, který umožňuje verifikaci návrhu pamětí a rozsáhlých systémů na čipu (SoC) a je u Cadance součástí simulační platformy Spectre. Založený na architektuře FastSPICE nabízí 3x lepší výkon v porovnání s nejnovějšími simulátory FastSPICE se stejnou, nebo lepší přesností.

Rozšířením platformy Spectre o simulátor Spectre FX umožní Cadance poskytnout kompletní simulační řešení s vysokým výkonem i přesností pro všechny aplikace až po verifikaci na úrovni čipu. Platforma simulačních programů Spectre nyní zahrnuje Spectre X (zaměření na přesnost, analogová charakteristika), Spectre FX (zaměření na kapacitu a rychlost simulace) a Spectre AMS Designer (simulace mixed-signal, mixed-language, mixed-level s Xcelium logic simulation).

Simulátor umožní kontrolovat přesně časování, funkčnost a spotřebu energie při návrhu na úrovni čipů a subsystémů. Kromě toho nabízí Spectre FX i možnost využít až 32 jader s multi-threading, rozsáhlé verifikační schopnosti, včetně statické a dynamické kontroly obvodu, sweeps a Monte Carlo analýzy, dále vysokou kapacitu a schopnost zacházet s desítkami milionů RC parazitics v DSPF, SPEF a extrahovaných SPICE formátech a při debugu možnost najít a napravit problémy návrhu rychle a efektivně, Tcl interaktivní mód pro run time debugging, Save-Restore k uložení výpočetní doby.

Více informací najdete také zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik