česky english Vítejte, dnes je sobota 16. říjen 2021

Proveďte DFM kontrolu navržené desky na cloudu v PCBflow

03.08. 2021 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Zkontrolovat navrženou desku na možné problémy při osazování, pájení a testování, čili provést tak zvanou DFM kontrolu, je díky software možné již řadu let. Problém je, že nákup vhodného programu, například Valor NPI, představuje pro menší firmy poměrně velké finanční náklady. To je ostatně důvod, proč Siemens začal nabízet cloudové řešení pod názvem PCBflow. Cílem je umožnit DFM kontrolu každému, kdo ji potřebuje, bez ohledu na velikost firmy.

PCBflow představuje plně automatizovaný proces DFM kontroly desky plošných spojů založený na skutečných výrobních podkladech, přičemž se pro kontrolu využívá právě velmi výkonný software Valor NPI. Výsledkem kontroly jsou online hlášení v PDF o možných problémech, které je tak možné odstranit ještě před zahájením výroby holé desky. Výsledky je také možné sdílet s výrobcem, který bude desku osazovat, a konzultovat možné dopady nalezených problémů. PCBflow používá při kontrole buď sadu přednastavených pravidel, nebo sadu pravidel zvoleného výrobce.

Jako vstupní data navržené desky se používá formát ODB++, který dnes umí generovat většina návrhových programů. PCBflow nepracuje s Gerber daty, protože ty představují pouze grafiku mědi na desce. ODB++ data obsahují všechny informace potřebné pro výrobu holé desky i následné osazování, a je určený právě pro přenos dat mezi navrženou deskou a výrobou.

PCBflow je možné vyzkoušet zdarma, jinak jsou připraveny tři možné scénáře používání:

  • PCBflow – STARTER (platí se za každnou provedenou kontrolu)
  • PCBflow – ADVANCED (předplatné na jeden rok pro 2 DFM kontroly za měsíc)
  • PCBflow – PRO (předplatné na jeden rok pro 5 DFM kontrol za měsíc)

Více informací najdete zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik