česky english Vítejte, dnes je pondělí 25. září 2023

Cena NPI pro software Elsyca CuBE (simulace tloušťky mědi na DPS)

17.08. 2021 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Belgická společnost Elsyca NV získala cenu NPI Award za svůj software Elsyca CuBE pro simulaci finální tloušťky mědi na desce plošných spojů z dat desky. Rovnoměrná tloušťka mědi po ploše desky má zásadní vliv na impedanci plošných spojů a signálovou integritu.

Rovnoměrné nanesení mědi (copper plating) na plošné spoje a via otvory je jedním z nejtěžších úkolů v procesu výroby holé desky. Kvůli různorodé grafice rozložení plošných spojů na desce dochází v procesu výroby k nerovnoměrnému nanášení mědi a tím k nestejnoměrné tloušťce mědi na plošných spojích a uvnitř via otvorů v různých částech desky. Tato situace způsobí problémy v signálové integritě a deska nemusí splňovat předepsané hodnoty.

Kontrola tloušťky mědi navazuje na DFM kontroly navržené desky. Umožní předpovědět problémy spojené s nerovnoměrnou tloušťkou mědi ještě před odevzdáním podkladů pro výrobu holé desky. Protože simuluje tloušťku mědi po celé ploše desky, dodává lepší výsledky než testovací kupón, který dokazuje tloušťku mědi pouze v řezu kupónu na okraji desky. Navíc není potřeba kvůli zjišťování tloušťky desku řezat.

Více informací najdete zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik