česky english Vítejte, dnes je pondělí 29. květen 2023

Poučte se od jiných – The Designer’s Guide to PCB Data Management

29.03. 2022 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Americký distributor EDA software, společnost EMA Design Automation, je znám nejenom vlastním prodejem programů OrCAD a Allegro, ale i jako aktivní propagátor znalostí/informací o návrhu desek plošných spojů, nezávisle na použitém nástroji. Mezi jeho četnými publikacemi, které jsou volně ke stažení v pdf formátu, najdeme i nejnovější přírůstek - The Designer’s Guide to PCB Data Management.

Podle posledních výzkumu stráví návrháři desek až 24 % své pracovní doby opravami integrity návrhu desky (nezaměňovat za signálovou integritu). Jedná se o problémy spojené s návrhem desky, jako jsou například CAD soubory, data výpisů použitého materiálu, informace o dodavatelském řetězci (dostupnost, doba dodání,…), knihovny a modely, data součástek (objednací číslo, výrobce, …) a pouzdrech použitých součástek (footprint, dril, …).

Je běžné, že v průběhu návrhu desky se v návrhu provádí změny, které je potřeba sledovat ve všech zmíněných oblastech, aby integrita návrhu desky byla v pořádku. Chyby, jako jsou například neodpovídající si čísla a jména vývodů symbolů, nevhodné pájecí plošky či vrtání, těžko zajistitelné nebo zastaralé součástky, atd., znehodnotí návrh desky, způsobí problémy ve výrobě a zpozdí uvedení výroku na trh.

Publikace prochází jednotlivé aspekty návrhu a upozorňuje na možné problémy i možnosti jejich řešení.

Publikaci lze stáhnout po jednoduché registraci zde - Download PDF

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik