česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Víte, jaké riziko podstupujete při výběru součástek během vývoje obvodu?

31.05. 2022 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Dnes už není výběr vhodných součástek při vývoji zapojení tak jednoduchý, jako tomu bývalo. Je daná součástka vůbec v dnešní době někde dostupná a v potřebném množství? Bude dostupná i za rok? Jaká je její předpokládaná délka života? Existuje nějaká vhodná, nebo dokonce lepší náhrada? Je dodavatel součástek spolehlivý partner? Takové a jiné otázky je potřeba si zodpovědět už v průběhu vývoje, nikoliv až na jeho konci.

Americká společnost SiliconExpert se těmto otázkám věnuje už delší dobu a má na jejich zodpovězení softwarové nástroje, které vývojáři mohou výběr usnadnit.

Platforma P5 zahrnuje několik programů, které ohodnotí váš výpis materiálu, zjistí možné problémy, i doporučí jiná řešení. Databáze více než miliardy součástek od různých výrobců s aktuálními údaji o možnosti dodání i s výhledem dopředu, výpisy rizik spojených s použitím součástek, a další záležitosti umožňují předvídat rizika, vyhnout se předělání návrhu obvodů, omezit zastarání součástek i jejich nevyužití ve skladu.

Některé části platformy již plně navazují na některé EDA programy, například OrCAD, atd. Pokud se vám výčet možností hodí pro vaši práci, zkuste si nezávazné vyzkoušení programu na 7 dní

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik