Jedna z aktivit firmy Safiral jsou komplexní výrobní služby v oblasti desek plošných spojů, osazování a zajišťování součástek – EMS (electronic manufacturing services). Jedná se o oblast, ve které stejně jako jinde je klíčový poměr kvality, ceny a rychlosti. A právě v tomto poměru jsme velmi zajímavý partner, protože nabízíme kvalitu za rozumnou cenu ve skvělých termínech.
Termíny jsou v dnešní době významný činitel tím spíše, když se jedná o vývojové vzorky nebo ověřovací dávky. Ovšem i standardní nebo opakovaná výroba je požadována v co nejkratších dodacích lhůtách. Pro prototypy a malé dávky nabízíme standardně 5 pracovních dnů na výrobu DPS a 5 pracovních dnů na osazení, tedy celkem dva týdny, za předpokladu, že materiál je zkompletován za první týden běhu výroby desek. Pro větší množství to je pak 8 nebo více pracovních dnů pro desky i osazení, celkem od 16 pracovních dnů (opět za předpokladu zkompletovaného materiálu). V případě požadavku řešíme zrychlení výroby expresními příplatky, takže v případě extrémní potřeby dokážeme zrealizovat zakázku do druhého dne! Tím je opravdu myšlena výroba desek plošných spojů a jejich osazení včetně dodání součástek! Součástky jsou obecně nejproblematičtější částí těchto služeb, protože sehnat v požadované rychlosti všechny položky daného typu a množství za akceptovatelnou cenu je velký problém. Safiral má ty nejzákladnější položky skladem, zbytek se nakupuje od portfolia dodavatelů dle jejich možností a aktuálních požadavků zákazníků.
Trendem poslední doby jsou LED v různých provedeních. Osazujeme vysoce výkonné diody na ThermalClad materiály (obvykle hliníková báze) i na běžné FR4 materiály. Výdej tepla u těchto LED je nutné výrazně zohlednit v návrhu desky a to především v případě montáže na standardní sklolamináty. Nabízíme konzultace a návrhy desek plošných spojů v několika různých systémech – Eagle, PADS, ORCAD a další dle požadavku zákazníka.
V rámci komplexní služby tedy nabízíme návrhy desek plošných spojů, výrobu DPS, zajištění součástek a osazení desek. Oživení a funkční testy jsou dalším krokem. V některých případech dochází k propojení vyráběných desek s PC.
Nároky na počítač v průmyslovém prostředí však bývají větší, než může splnit běžná spotřební elektronika, takže se řeší rozšířené pracovní teploty, absence pohyblivých částí, stupeň krytí atd. dle potřeby. Po vyřešení hardware pak přichází na řadu software, primárně operační systém.
Embedded operační systémy jsou jedním z nosných prvků při aplikaci průmyslových počítačů. Od společnosti Microsoft nabízíme systém Windows Embedded Standard 2009 v poslední verzi. Tyto OS jsou mocným nástrojem pro rychlé nasazení průmyslových počítačů a jsou stabilním základním kamenem Vašeho průmyslového systému. Jedno-duše ladíte Vaši softwarovou aplikaci na Vašem desktopu pod konvenčními Windows. Ta pak bude plně kompatibilní s embedded Windows ve Vaší průmyslové aplikaci. Výhoda Windows Embedded je v tom, že jsou upraveny přímo pro použití s konkrétním počítačem ve Vaší aplikaci, není nutné mít žádné zbytečné komponenty. Touto metodou dojde k zásadní redukci velikosti operačního systému a je možné se dostat až na velikosti okolo 200 MB s klasickým grafickým rozhraním. Další výbornou věcí jsou specifické modifikace, které v desktopové verzi Windows nenaleznete, ať již jsou to různé ochrany proti zápisu nebo další užitečné funkce. Výsledkem je velmi rychlý a dlouhodobě zcela stabilní systém minimální velikosti.
Nabídku řešení pak doplňujeme produkty dle konkrétních požadavků – aktivní RFID, moduly GPS/GSM – sledování ekonomiky provozu vozidel, CAN převodníky, data loggery atd.