Konzultační firma A. T. Kearney ve své zprávě „European High-Tech Industry Becomes Increasingly Marginalized“ z konce léta tohoto roku popsala evropský high-tech průmysl jako průmyslové odvětví, které ve světovém měřítku ztrácí. Z její zprávy, která je k dispozici na www.atkearney.com, vyjímáme:
„High-tech průmysl v Evropě je ve všech svých hlavních segmentech poznamenán klesajícími čísly. Evropské firmy tvoří méně než 10 % celkového obratu deseti největších high-tech firem světa v oboru informačních a komunikačních technologiích (ICT). Firmy s vedoucím postavením pocházejí ze zemí s velkou inovační schopností, jako je USA, nebo s levnou pracovní silou (Asie). V důsledku toho se stále více pracovních míst v high-tech průmyslu přesouvá mimo Evropu. Ta tak ztrácí význam na globálním trhu ICT, i když v makroekonomických ukazatelích není evropský průmysl zanedbatelný. Průmysl založený na automobilovém odvětví a mechanickém inženýrství stále potřebuje aktivní a inovativní evropské firmy. Výsledky v čistě národním měřítku jednotlivých zemí ale nebudou stačit na konkurenci v globálním měřítku.
Dobře fungující high-tech sektor průmyslu je velmi důležitý pro moderní průmysl. Dnes je mnoho průmyslových odvětví závislých na informační a komunikační technologii (ICT) a zejména evropské firmy používají tyto technologie k získání nabídek k prodeji v globálním prostředí s velkou konkurencí. Ale studie provedená A. T. Kearney nyní ukazuje, že pouze 15 ICT firem s vedoucím postavením sídlí v Evropě a generují méně než 10 % globálního obchodu. Tím mnoho evropských firem závisí na mimoevropských high-tech dodavatelích ve smyslu jak výroby, tak vývoje a inovací. Zatímco inovační síla USA je pořád ještě velká a Asie má vedoucí postavení ve výrobě hardware, Evropa je se svým high-tech segmentem průmyslu na ústupu.“