česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Teledyne LeCroy přidává digitální kanály k osciloskopům řady HDO

DPS 1/2014 | Měření - články
Autor: Teledyne LeCroy

Americká firma Teledyne LeCroy uvedla řadu osciloskopů s vysokým rozlišením HDO4000-MS a HDO6000-MS, které kombinují technologii vysokého 12bitového rozlišení HD4096 a 16 digitálních kanálů v jednom mixed-signal osciloskopu s dlouhou akviziční pamětí, přijatelnými rozměry a šířkou pásma od 200 MHz až do 1 GHz. Všechny modely řady HDO jsou vybaveny velkým 12.1" barevným dotykovým displejem a intuitivním uživatelským rozhraním. Výkonné odlaďovací nástroje doplněné širokou řadou automatických měření a matematických funkcí dělají z osciloskopů Teledyne LeCroy řady HDO-MS kompletní řešení pro odlaďování analogovo- digitálních systémů.

S rozšiřováním embedded systémů, které se stávají více a více komplexními, je schopnost mixed-signal analýzy základem moderního osciloskopu. Kromě 16kanálového logického analyzátoru jsou osciloskopy HDO-MS vybaveny sadou nástrojů pro odlaďování digitálních návrhů. Analogově-digitální smíšené spouštění, časová měření na digitálních kanálech, hledání paralelních digitálních vzorů, emulace logického hradla a indikátory aktivity jednotlivých digitálních linek jsou ideálními nástroji pro spolehlivé ověření obvodu a rychlé odladění komplexních embedded systémů. Tyto schopnosti doplňují funkcionality HDO, které zahrnují funkci WaveScan pro hledání určitých událostí a anomálií v signálu, historii změřených průběhů s možností přehrávání, sekvenční režim vzorkování, dokumentaci měření LabNotebook. Aplikace FFT spektrálního analyzátoru a aplikace pro měření na výkonových a spínacích prvcích rozšiřují schopnosti osciloskopu při využití 12bitové architektury osciloskopu s velkým dynamickým rozsahem a vysokou přesností měření.

Teledyne LeCroy přidává digitální kanály k osciloskopům řady HDO 1

Obr. 1 Osciloskop Teledyne LeCroy řady HDO-MS

Osciloskopy Teledyne LeCroy řady HDO4000-MS nabízejí vzorkovací rychlost 2,5 GS/s s hloubkou akviziční paměti až 25 M pro každý kanál (až 50 M při prokládání) ve dvou- a čtyřkanálových modelech od 200 MHz do 1 GHz. Osciloskopy Teledyne LeCroy řady HDO6000-MS jsou dostupné jako čtyřkanálové modely s vzorkovací rychlostí 2,5 GS/s, maximální hloubkou akviziční paměti 250 M na každý kanál a šířkou pásma 350 MHz, 500 MHz a 1 GHz.

Technologie vysokého rozlišení HD4096

Technologie vysokého rozlišení HD4096 využívá rychlých A/D převodníků s 12bitovým rozlišením, zesilovačů s vysokým odstupem signál/šum a nízkošumové signálové architektury. Tato technologie umožňuje osciloskopům s vysokým rozlišením zaznamenat a zobrazit signály až do 1 GHz s vysokou vzorkovací rychlostí a 16krát vyšším rozlišením než ostatní osciloskopy. Přesná měření jsou kritická pro efektivní odlaďování a analýzu elektronických systémů. Technologie HD4096 umožňuje osciloskopům poskytovat nevídanou přesnost měření, zlepšit schopnosti testování a dávat přesnější výsledky.

Navíc k této technologii mohou osciloskopy Teledyne LeCroy řady HDO využít funkci zvýšeného rozlišení ERES (Enhanced Resolution), kterého se dosahuje pomocí digitální filtrace. To umožňuje uživateli zvýšit rozlišení až o tři další bity a získat tak efektivně 15bitové vertikální rozlišení.

Pokročilá měření, odlaďování a analýza

Přesné zachycení a zobrazení signálu spolu s vysokou vzorkovací rychlostí jsou k ničemu, pokud nejsou k dispozici výkonné odlaďovací a analyzační nástroje. Všechny osciloskopy Teledyne LeCroy řady HDO jsou vybaveny silnými nástroji pro rychlé a efektivní odlaďování a hlubokou analýzu signálů. Pokročilá funkce WaveScan umožňuje uživateli bez námahy najít výpadky úrovně, zakmitávání a další anomálie za pomoci více než dvaceti různých kritérií a může být využita i k automatickému průběžnému prohledávání akvizice za akvizicí po dobu i několika hodin nebo dnů. Režim historie dovoluje uživateli podívat se zpátky do historie změřených průběhů, izolovat anomálie a změřit je pomocí automatických měření parametrů nebo kurzorů. Dekodéry sériových sběrnic s pokročilými možnostmi spouštění na události na sériové sběrnici umožňují rychle najít, izolovat a analyzovat různé události na sběrnici bez nutnosti použití manuálního spouštění. Sekvenční režim vzorkování ukládá jednotlivé výskyty spouštěcí podmínky do jednotlivých segmentů v akviziční paměti osciloskopu a umožňuje tak zachytit mnoho rychlých pulzů, které buďto následují rychle za sebou, nebo naopak jsou oddělené dlouhými časovými úseky, což významně redukuje slepou prodlevu mezi jednotlivými spuštěními časové základny. Nástroj pro dokumentaci měření LabNotebook umožňuje rychle a jednoduše vytvořit záznam o měření s výsledky, nastavením osciloskopu i vlastními poznámkami.

Díky matematickým funkcím, které zahrnují i průměrování, zvýšené rozlišení a FFT, a široké řadě automatických měření parametrů umožňují osciloskopy Teledyne LeCroy řady HDO změřit a analyzovat každý aspekt časového průběhu. Kromě samotného měření na časových průbězích nabízejí osciloskopy pohled na statistiky měření, histogramy a zobrazení časového vývoje měřených parametrů.

Aplikace FFT spektrálního analyzátoru a výkonová měření

Pro osciloskopy Teledyne LeCroy řady HDO jsou k dispozici rovněž aplikační balíčky, které jsou zaměřené na dvě klíčové oblasti, kterými jsou spektrální analýza signálu a měření na výkonových a spínacích aplikacích.

Aplikace spektrálního analyzátoru promění ovládací prvky osciloskopu v ovládací prvky, na které jsme zvyklí u spektrálního analyzátoru. Ty pak uživateli umožňují přímo nastavovat frekvenční rozsah, šířku rozlišovacího filtru a centrální kmitočet. Pomocí 2D a 3D spektrogramu mohou uživatelé sledovat časový vývoj spektra v reálném čase, přičemž je stále k dispozici i signál v časové oblasti. Ve spektru lze automaticky zachytit nejvyšší spektrální složky a sledovat jejich přesné úrovně v přehledné tabulce.

Aplikace pro měření na výkonových a spínacích aplikacích slouží k rychlému měření a analýze pracovních charakteristik a ztrát na výkonových měničích a jiných obvodech. Oblasti sepnutí, rozepnutí a přechodového děje jsou v časových průbězích odlišeny pomocí průhledných barevných obdélníků přeložených přes zobrazené časové signály. Rovněž jsou zde zabudované nástroje pro analýzu modulace řídicí smyčky a testování harmonických podle platné normy.

Teledyne LeCroy přidává digitální kanály k osciloskopům řady HDO 2

Obr. 2 Analýza digitálních kanálů na osciloskopu Teledyne LeCroy HDO-MS

O firmě Teledyne LeCroy

Společnost Teledyne LeCroy má vedoucí postavení ve výrobě pokročilých přístrojů, které umožňují rychlou inovaci produktů měřením, testováním a ověřením komplexních elektronických signálů. V nabídce společnosti jsou vysoce výkonné osciloskopy, analyzátory protokolů a řešení pro testování globálních komunikačních protokolů, které jsou používány v průmyslových oborech počítačů, polovodičů, spotřební elektroniky a ukládání dat, stejně jako ve vojenských, leteckých a telekomunikačních odvětvích. Více informací je uvedeno na webu teledynelecroy.com.

Společnost Teledyne LeCroy zastupuje v ČR a SR firma Blue Panther s.r.o.

www.blue-panther.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik