česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2024

NIDays 2014 v Praze – mezioborová technická konference pro techniky, vědce a pedagogy

DPS 1/2015 | Články
Autor: Redakce

Jednodenní akce NIDays 2014, která se konala koncem října loňského roku v pražském hotelu Marriott, se opět stala nejvýznamnější konferencí společnosti National Instruments v České republice, určenou pro techniky, vědce a pracovníky ve vzdělávání. Firma National Instruments zde představila své nejnovější technologie pro měření, testování, vestavné řídicí systémy i technologie pro nejnáročnější VF aplikace. Odborníci z průmyslu a akademické půdy pak prezentovali své nejzajímavější aplikace, které řešili s použitím nástrojů pro grafický návrh systémů.

Za pořádající společnost National Instruments pronesl úvodní projev pan Jared Ahona na téma „You and NI Are Creating The Internet of Things“. Poté následovaly přednášky dalších odborníků z National Instruments na témata zaměřená na nejnovější programovatelné kontroléry pro automatizaci s otevřeným firmwarem, nové softwarově definované přístroje pro automatizované testovaní, nové generace hardwarových platforem pro testování VF architektur, softwarově definované rádio s FPGA, NI myRIO jako nástroj pro studium vestavných systémů a LabVIEW pro DAQ aplikace a využití DIAdemu pro offline zpracování dat.

Odpolední sérii prezentací zahájil Radim Štefan z pražské pobočky National Instruments přednáškou „You and NI Will Solve the Engineering Grand Challenges“. Poté následovaly prezentace různých uživatelských aplikací řešených s pomocí nástrojů firmy National Instruments, jako např. využití platformy CompactDAQ pro testování v automobilovém průmyslu, řízení projektů pomocí LabVIEW, automatizované testovací stanice pro synchronní servomotory pro robotické aplikace, měřicí systém pro pasportizaci vybavení pozemních komunikací, termální inspekce výrobních procesů s využitím termokamer a simulace obecného asynchronního stroje v LabVIEW.

Kromě přednášek proběhly v prostorách hotelu i další doprovodné akce, např. bezplatná zkouška „Certified LabVIEW Associate Developer“ (CLAD) nebo workshop LabVIEW zaměřený na offline zpracování signálů, analýzy a tvorbu protokolů pomocí LabVIEW.

Úspěšný průběh konference potvrdil velký zájem techniků nejen o nástroje a řešení nabízené firmou National Instruments, ale i o možnost sdílení svých poznatků a navázání nových kontaktů. Z tohoto pohledu byla celá akce jistě velmi přínosnou.