česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 23. březen 2023

Nová řada DC napájecích zdrojů KEPCO

Americká společnost Kepco, Inc. v těchto dnech oznámila rozšíření nové produktové řady stejnosměrných zdrojů KLN o dvě další výkonové úrovně; společně jsou nyní tedy v nabídce tohoto výrobce již téměř čtyři desítky různých modelů o výkonech 750 W, 1 500 W a 3 000 W. V tabulce níže jsou tyto jednotlivé výkonové řady společně se základními fyzickými parametry uvedeny:

Nová řada DC napájecích zdrojů KEPCO tab

Napájecí zdroje řady KLN jsou určeny pro nejširší oblast použití, od zahořování, testování a nabíjení baterií přes polovodičovou výrobu a obecně automatizované testovací zařízení až po speciální testy např. v leteckém a kosmickém průmyslu. Díky svým kompaktním rozměrům nabízejí velice efektivní využití prostoru v testovací sestavě; samozřejmostí je možnost paralelního (až 5 jednotek) a sériového propojování pro zvýšení výkonu. Všechny modely jsou vybaveny ventilátory s kontrolovanou rychlostí otáček v závislosti na výkonu zdroje pro snížení hlučnosti – toto ocení zejména uživatelé ve zkušebnách a laboratořích, kde je napájecí zdroj používán jako stolní přístroj a je vyžadován relativně tichý provoz. Proud chladicího vzduchu je tažen směrem od čelního panelu k zadnímu bez dalších větracích otvorů, takže při sestavování více zdrojů nad sebou do skříně není třeba žádný prostor mezi jednotlivými nad sebou instalovanými jednotkami.

Nová řada DC napájecích zdrojů KEPCO 1

Obr. 1 Kompletní řada napájecích zdrojů série KLN

Zdroje mohou být používány v napěťovém nebo proudovém režimu, s automatickým přechodem z jednoho do druhého (tj. s přechodem mezi režimy konstantního proudu a konstantního napětí). Všechny tři výkonové řady včetně té nejvyšší, tříkilowattové, jsou navrženy pro jednofázové napájení splňující české specifikace na 230 V AC. Zdroje mají standardně ochranu proti přepětí, nadproudu a přehřátí.

Nová řada DC napájecích zdrojů KEPCO 2

Obr. 2 750W model série KLN

V základním nastavení jsou zdroje vybaveny analogovým a digitálním (RS-485) dálkovým komunikačním rozhraním. V případě analogového signálu lze využít rozsah 0–10 V DC. Jako rozšíření lze doplnit digitální rozhraní GPIB nebo LAN. Samozřejmě lze zdroj ovládat i z čelního panelu pomocí otočného ovladače (nastavení výstupních hodnot napětí/proudu) a několika tlačítek – zapnutí/ vypnutí výstupu, vstupu do MENU, uložení / zpětné vyvolání nastavení do/z paměti (až 16 různých nastavení), přepínač mezi místním a dálkovým řízením a konečně dvojice tlačítek pro nastavení hodnot konstantního napětí/proudu a limitů pro OVP a OCP. Vedle funkčních ovladačů a indikátorů je čelní panel zdrojů vybaven dvojicí čtyřmístných displejů pro zobrazení napětí/proudu.

Pro podrobnější informace nejen o těchto napájecích zdrojích Kepco kontaktujte prosím společnost TESTOVACÍ TECHNIKA s.r.o. (www.teste.cz), autorizovaného distributora výrobce v České republice a na Slovensku.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik