česky english Vítejte, dnes je středa 08. únor 2023

Nové certifikační EMC měřicí přijímače od společnosti Agilent Technologies

Na jaře letošního roku představila společnost Agilent Technologies zcela nový EMC měřicí přijímač Agilent N9038A MXE. Nový přijímač Agilent MXE posouvá hranice možností měření elektromagnetického rušení (EMI) díky vynikajícím parametrům svých měřicích obvodů opět o značný kus dále. Vynikající je například úroveň průměrné šumové hladiny (DANL) -163 dBm na frekvenci 1 GHz či přesnost měření amplitudy 0,78 dB, která překračuje požadavky stanovené normou CISPR 16-1-1 2010. Přístroj je postaven na platformě spektrálních analyzátorů Agilent X-series, avšak oproti nim obsahuje celou řadu rozšíření jako jsou dva měřicí vstupy (jeden pro indukované rušení a jeden pro rušení šířené vzduchem) či interní preselektor. V současné době výrobce nabízí dvě varianty přístroje s frekvenčním rozsahem 20 Hz až 8,4 GHz nebo 20 Hz až 26,5 GHz.

Nové certifikační EMC měřicí přijímače od společnosti Agilent Technologies

Vestavěná sada diagnostických nástrojů jako jsou ukazatele úrovní v reálném čase, seznamy signálů, spektrogramy a mnohé další umožňují uživateli snadno monitorovat a identifikovat problémové signály. Agilent MXE není jen měřicí přijímač, ale i plnohodnotný spektrální analyzátor umožňující využívat celou škálu měřicích aplikací pro analyzátory řady Agilent X-series jako je třeba měření fázového šumu, demodulace komunikačních signálů a mnohé další.

Agilent N9038A splňuje všechny požadavky normy CISPR 16-1-1 2010, která obsahuje požadavky na měřicí přijímače používané pro měření EMC rušení vyzařovaného do vzduchu a vedení elektrickými a elektronickými zařízeními. Přístroj je kompatibilní se systémy pro měření EMC firem ETS-Lindgren, TDK RF Solutions či TOYO Corp., což umožňuje snadné začlenění měřicího přijímače do stávající laboratorní infrastruktury. Jako u všech ostatních analyzátorů platformy Agilent X-series, naleznete v útrobách analyzátoru výkonné průmyslové PC s vyjímatelným harddiskem (pro zvýšení bezpečnosti naměřených dat), které umožňuje snadno hostovat doplňkové měřicí programy a snadno sdílet informace s firemní datovou sítí. Na analyzátoru naleznete kromě rozhraní USB 2.0 a LAN (samozřejmě LXI class C kompatibilní) i sběrnici GP-IB.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik