česky english Vítejte, dnes je neděle 05. prosinec 2021

Dvoukanálový generátor funkcí Axiomet AX-DG2010AF

AX-DG2010AF značky Axiomet [1] je výkonný dvoukanálový funkční/arbitrární generátor s maximální šířkou pásma 10 MHz, vzorkovací frekvencí 125 MS/s a 14bitovým vertikálním rozlišením. Délka paměti zde činí 16 tisíc bodů na kanál. Zařízení používá technologii přímé digitální syntézy DDS a dokáže vyrábět přesné, stabilní a nezkreslené výstupní signály.

Model AX-DG2010AF uvažuje 46 typů průběhů a nabízí též i řadu funkcí pro modulace, rozmítání nebo posloupnost impulsů. Vestavěný, přesný frekvenční čítač vykazuje rozsah 200 MHz. U generátoru navíc počítejte s rychlými náběžnými a sestupnými hranami, kratšími než 12 ns, což u tohoto všestranného přístroje dále rozšiřuje možné pole působnosti.

Generátor s přívětivým grafickým rozhraním ukládá nastavení a také soubory průběhů do interní nebo externí paměti, zatímco dostupný software umožňuje ovládat zařízení přímo z počítače pomocí rozhraní USB (připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME [2]).

Obr.č. 1 (jpg)

Odkazy:

[1] Linecard – Axiomet, https://www.tme.eu/cz/linecard/p,axiomet_271/

[2] Původní článek, https://www.tme.eu/cz/news/about-product/page/43133/dvoukanalovy-funkcni-generator-ax-dg2010af-firmy-axiomet/

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik