česky english Vítejte, dnes je pondělí 29. květen 2023

Napájení vestavných systémů pod drobnohledem s nástroji Teledyne LeCroy

15.12. 2016 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Teledyne LeCroy představili dva nové produkty, sondu určenou k měření napěťových hladin spolu s dekodérem MIPI SPMI (System Power Management Interface) pro sdílené sériové sběrnice. Prvním nástrojem zjišťujeme malé signálové odchylky na stejnosměrných napájecích, resp. napěťových hladinách, zatímco s dekodérem SPMI dokážeme monitorovat a hledat vzájemný vztah právě mezi zprávami na této sběrnici a změnami odpovídajících úrovní DC napětí.

Obě novinky využijeme při testování výpočetních a vestavných systémů, které staví na digitálních integrovaných obvodech pro řízení napájení PMIC (Power Management IC) sloužících k omezení energetické náročnosti a navýšení účinnosti celého zařízení. Rozšířené možnosti HD (High Definition) osciloskopů Teledyne LeCroy HDO8108 (1 GHz, 8 kanálů a 12 bitů) nebo HDO9404 (4 GHz, 4 kanály a 10 bitů) se tak rázem posouvají na další úroveň. Na stránkách DPS jsme psali též HD osciloskopy HDO9000: precizní a jednoduché zároveň.

RP4030-02

RP4030 (Active Voltage Rail Probe) pracuje s offsetem ±30 V a vedle řady doplňků – hrotů, konektorů či vývodů nabídne i šířku pásma 4 GHz, což oproti jiným řešením znamená jednou tolik. A pak zde máme zmiňované rozhraní SPMI pro přizpůsobení úrovní napájení, které dále zjednoduší komunikaci mezi CPU vestavného systému a obvody PMIC. Intuitivní, transparentní a také barevně odlišené informace získané sejmutím průběhů na jeho fyzické vrstvě nyní přináší i nový dekodér. Chybět nebude ani interaktivní tabulka včetně možností jednoduchého vyhledávání nebo filtrace pro získání požadovaných zpráv či paketů protokolu (celá zpráva).

Více na www.teledynelecroy.com.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik