česky english Vítejte, dnes je středa 28. září 2022

Simulátory GNSS od R&S: s hlavou v oblacích a přesto reálně

19.10. 2017 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Představením vektorového signálového generátoru SMW200A společnost Rohde & Schwarz koncem září zahájila novou éru simulací v oblasti navigačních satelitních systémů. Počítat můžeme s rozšířením až na čtyři vf výstupy, resp. se souběžnou simulací signálů pro více antén a v několika kmitočtových pásmech. Půjde zároveň o jediné dostupné řešení umožňující vlastní simulaci prostředí se složitými interferencemi společně se signály GNSS.

Abychom dokázali přesněji stanovit polohu, pracuje stále větší počet přijímačů s různými systémy v odlišných frekvenčních pásmech a příp. též s několika anténami zároveň. Nejen letecký průmysl, ale třeba i populární autonomní vozy si v této oblasti žádají vysokou přesnost a spolehlivost, což jinými slovy znamená podstoupit s receivery před jejich nasazením rozsáhlé testování. 

Uživatelé získávají přístup k 72 kanálům GNSS které lze přiřadit až ke čtyřem výstupům. Simulátory SMW200A zde generují signály QZSS a SBAS, stejně jako GPS, Glonass, Galileo nebo BeiDou. Veškeré signály pro GNSS, rušení a také interference budou přístrojem vyráběny přímo a bez nutnosti vnějších zdrojů nebo např. počítače sloužícího ke konfiguraci. Z principu věci se pak samozřejmě otevírají dveře i pro budoucí testování, třeba s novými signály GNSS.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik