česky english Vítejte, dnes je středa 08. únor 2023

Více baterií znamená větší napětí. A k tomu nové moduly Yokogawa

23.08. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Yokogawa se pochlubili moduly analogových vstupů GX90XA-10-V1 navrženými tak, aby bez problémů snášely i vyšší napěťové zatížení v řádu stovek voltů. Představené produkty se stávají součástí rodiny OpreX™ Data Acquisition umožňující sběr dat a také řízení. Firemní zapisovače a záznamníky dat tak nyní využijeme i ve spojitosti s testy moderních elektrovozidel EV, FCV či PHEV a jejich baterií.

Systémy sběru dat slouží spolu se zapisovači k získání, zobrazení a konečně též i záznamu údajů o teplotě, napětí, proudu, průtoku, tlaku a dalších proměnných. Společnost Yokogawa zmíněné nástroje řeší v rámci výše zmiňované sestavy a aby mohla vyhovět specifickým požadavkům, resp. standardům, rozšiřuje postupně svou nabídku o nové moduly vstupů a výstupů. Prvky GX90XA-10-V1 tak bude možné využít ve spojení s řadou bezpapírových dotykových zapisovačů GX, přenosnými zapisovači série GP a také modulárními data loggery GM10. Ustojí souhlasná napětí až do 600 V AC (rms) nebo 600 V DC a vzorkovat budou s intervaly dlouhými jen 100 ms. Počítat můžeme rovněž až se 450, příp. „jen“ 420 vstupy.

Více v celé tiskové zprávě. Na stránkách DPS jsme psali též Záznamníky a systémy sběru dat SMARTDAC+ počtvrté nebo Na složitá rozhraní zapomeňte. UM33A nyní ovládne osm čidel.

(robenek)@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik