česky english Vítejte, dnes je středa 28. září 2022

Stavbě spínaného zdroje předchází simulace a optimalizace

11.03. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnosti Keysight Technologies a Transphorm, která působí v oblasti konverze napájení s technologiemi GaN, oznámily v únoru dostupnost nového referenčního návrhu zdroje napájení, jehož smyslem je umožnit vývojářům rozpoznat a následně se i vypořádat s možnými potížemi ve svém zapojení a to ještě předtím, než budou stavět samotný hardware.

O výhodách spojovaných s prvky GaN není pochyb. Takto vznikající spínané zdroje vynikají lepší účinností, rostoucí hustotou výkonu a rovněž i nižšími celkovými náklady. S vysokými spínacími rychlostmi se však často pojí napěťové špičky stojící za nežádoucím elektromagnetickým rušením. Při nasazení technologií GaN se proto neobejdeme bez optimalizovaného návrhu layoutu, zahrnujícího též i vhodné rozmístění součástek.

Nový referenční návrh zdroje napájení, dostupný společně se softwarem PathWave ADS (Advanced Design System) od Keysight, zde vystupuje na pozici virtuálního prototypu založeného na vývojové desce 4kW 1f AC/DC systému od Transphorm. 

k-t

Více informací najdete v celé zprávě Keysight and Transphorm Create Power Supply Reference Design that Lowers Product Costs; Speeds Time to Market.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik