česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. září 2022

Nová testovací platforma R&S CMP180 pro vf zařízení

22.07. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Zařízení komunikujících vysokofrekvenční cestou neustále přibývá, podobně jako standardů, které při své činnosti nakonec využijí. Na takovou situaci musí tudíž reagovat nejen vývojáři, ale také výrobci měřicí a testovací techniky. Ve společnosti Rohde & Schwarz proto nedávno představili novou testovací platformu R&S CMP180 určenou nejen do prostředí sériové výroby, ale také pro účely výzkumu a vývoje bezdrátových zařízení nové generace (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Testovací řešení pro bezdrátová zařízení v pásmu 2,4 / 5 GHz).

Jeden tester je v případě CMP180 schopný souběžně prověřit až šestnáct zařízení, zatímco dále vyhoví požadavkům různých technologií a také signálů, mezi nimiž nechybí ani mobilní sítě. S kmitočty se přitom podíváme až do 8 GHz. Analyzátor / generátor zde pokrývá standardy bezdrátové komunikace, jako jsou Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 nebo 5G NR na frekvencích FR1, zatímco dále pamatuje i na celou řadu dřívějších technologií.

cmp180

Více informací najdete v celé zprávě Rohde & Schwarz showcases the new R&S CMP180 next-generation wireless device R&D and production test platform.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik