česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

R&S VSESIM-VSS. Simulace, ale i testování hardwaru

11.11. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V Rohde & Schwarz ve spolupráci s Cadence Design Systems představili řešení zaměřené na zjednodušení vývojového procesu zasahujícího od návrhu vysokofrekvenčního systému až po jeho implementaci, kdy výslednou přesnost dokážeme zlepšit na základě reálných signálů využitých jak pro simulace, tak i testování.

Nový nástroj R&S VSESIM-VSS pro vytváření signálu a také analýzu zde dokáže zkrátit proces vývoje vf součástí. Hodit se bude především vývojářům pohybujícím se v oblasti bezdrátových technologií, automobilovém průmyslu nebo letectví, stejně jako výrobcům aktivních součástek či systémů.

Simulace s reálnými signály již v rané fázi návrhu je dnes díky povaze moderních technologií důležitější než kdy dříve. Díky využití stejných metod pro tvorbu signálu nebo algoritmů pro analýzu jako v případě následného testování hardwaru pak bude možné zajistit přímou korelaci výsledků – od prvních „krůčků“ až po samotnou verifikaci. Přesvědčivě a také důsledně, třeba v souvislosti s Error Vector Magnitude (EVM).

vsesim-vss (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě Rohde & Schwarz introduces R&S VSESIM-VSS that combines EDA simulation with hardware testing.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik