česky english Vítejte, dnes je pátek 09. červen 2023

Virtuální laboratoř, to je modul ADALM2000 plus Python

06.01. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Na webových stránkách společnosti Analog Devices je k dispozici článek autorské dvojice Arnie Mae Baes a Christian Garcia popisující, jakým způsobem navrhnout osciloskop a využít přitom Python společně s modulem ADALM2000 odkazujícím ve svém názvu na „Advanced Active Learning Module“ – to vše s příznačným označením „Virtual Electronics Lab“. Virtuální elektronickou laboratoř tvoří přístroje stejného, tedy virtuálního druhu. Kontrastuje tak s plně funkční fyzickou laboratoří, jejíž vybavení nemusí být vůbec levné a rovněž není snadné ji provozovat. Zároveň si zkuste představit, co vše nyní dokážete s nástroji, jejichž velikost bude i výrazně menší.

Programovací jazyk Python (open source) v kombinaci s ADALM2000 zde umožňuje vytvořit hned několik virtuálních laboratorních přístrojů, jako jsou osciloskop, generátor signálu, číslicový multimetr apod. Zmíněný článek se však soustředí pouze na prvně zmiňovanou měřicí techniku, která obecně tvoří naprostý základ.

Více informací najdete v celém článku Virtual Electronics Lab: How to Create an Oscilloscope Using Python and ADALM2000.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik