česky english Vítejte, dnes je pátek 09. červen 2023

DS70000: to nejlepší v řadách osciloskopů Rigol

31.03. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V nabídce výrobců měřicí a testovací techniky existují přístroje, které jsou zcela běžné, ale také modely, tvořící v danou chvíli jakousi špičku. Přesně to je i případ nové generace digitálních osciloskopů StationMax od společnosti RIGOL Technologies představených v únoru a vycházejících z platformy UltraVision III. Novinky v řadách DS70000 zde totiž dostaneme se šířkou pásma buď 3 nebo také 5 GHz. V návaznosti na další technologii, UltraReal pro spektrální analýzu, pak ve výsledku půjde o vůbec nejvýkonnější zařízení s logem firmy RIGOL.

Vedle šířky pásma až 5 GHz systém StationMax dále počítá se čtyřmi kanály, vzorkovací rychlostí 20 GS/s (na všech vstupech se pak bude jednat o 10 GS/s), jedním milionem wfms/s, pamětí o maximální velikosti dvou miliard bodů a také měřením v režimu vysokého rozlišení až s 16 bity (A/D převodníky jinak uvažují 8 bitů). K tomu všemu si vedle celé řady rozšiřujících funkcí zároveň připočtěte zcela nové rozhraní navržené právě pro multidotykové displeje s úhlopříčkou 15,6 palce.

Více informací najdete v celé zprávě RIGOL Introduces its Most Powerful Oscilloscope Ever – StationMax DS70000 Series up to 5 GHz.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik