česky english Vítejte, dnes je pátek 09. červen 2023

Nové testery síťových kabelů řady VDV II od společnosti Trend Networks

21.07. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

VDV II je řada pokročilých testerů pro ověřování stavu měděné kabeláže. Jejich výrobcem je britská společnost Trend Networks. Měřiče kontrolují správnou funkci kabelů v domácích, komerčních nebo i průmyslových sítích a to včetně telefonní kabeláže, datových linek nebo rozvodů videosignálu.

Model TNET-R158000 provádí základní testy měděné kabeláže. Široká škála konektorů zde umožňuje testovat Coax (koaxiální), 6pinové (RJ-11/12) a také 8pinové (RJ-45) systémy. Funkce mapování spojení pak detekuje poruchy, jako jsou např. rozdělené páry, křížení, zkrat či přerušení. Měřič je kompatibilní s běžnými typy LAN kabelů, tedy s kat. 5, 5e, 6, 6A, 7 a STP. Model VDV II Plus TNET-R158002 má všechny funkce svého předchůdce a je navíc vybaven větším 2,9palcovým podsvíceným displejem. Kromě mapování spojení umožňuje měřit délku kabelu a také vzdálenost ke zkratu.

VDV II Pro TNET-R158003 bude vlajkovým produktem řady a k velmi přesnému měření vzdálenosti ke zkratu nebo přerušení kabelu používá technologii TDR (time-domain reflectometer). Model PRO zde navíc detekuje typ služby (ISDN, PBX či PoE) a zobrazuje i rychlost, včetně duplexních informací. Posledním modelem, který sice nepatří do řady VDV II, bude měřič PoE Pro – TNET-R158004, určený právě pro sítě s možnostmi „Power over Ethernet“.

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik