česky english Vítejte, dnes je pondělí 02. říjen 2023

M8199B: generátor AWG s rychlostí 256 GS/s

03.11. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Keysight Technologies nedávno představili nový generátor libovolných průběhů (AWG) M8199B, který vývojářům nabízí špičkový zdroj signálu potřebný k práci s víceúrovňovými formáty modulace, jako je např. 64QAM, a to při uvážení rychlostí přesahujících klidně i 160 GBaudů.

Aplikace s přesahem za 128 GBaud vyžadují novou třídu generátorů, které mohou současně nabídnout vysoké rychlosti, přesnost a stejně tak i nezbytnou flexibilitu. Výrobci se takové požadavky podařilo splnit právě díky novému generátoru AWG vyznačujícímu se vzorkovací rychlostí až 256 GS/s nebo např. analogovou šířkou pásma přesahující 80 GHz, zatímco zde napříč čtyřmi moduly dokážeme souběžně provozovat až osm synchronizovaných kanálů.

Firma Keysight proto se svými generátory libovolných signálů M8199B nahrává potřebám návrhů nové generace, kde počítáme s datovými přenosy o rychlosti překračující 400 Gb/s na linku (IM/DD) nebo také s více než 1,6 Tb/s na nosnou, zde pro koherentní optické systémy.

Více informací najdete v celé zprávě Keysight Delivers First 256 Giga-Samples Per Second Arbitrary Waveform Generator with Analog Bandwidth Exceeding 80 GHz.

robenek@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik