česky english Vítejte, dnes je pondělí 29. květen 2023

Akcelerometrům Tronics AXO 300 je přesnost vlastní

23.03. 2023 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Precizních měřicích obvodů není nikdy dost a žádnou výjimkou zde pochopitelně nejsou ani digitálně řešené snímače – akcelerometry na bázi mikroelektromechanických struktur MEMS. Právě zde mají co nabídnout i dva nové produkty firmy TDK rozšiřující pole působnosti akcelerometrů Tronics řady AXO®300.

Po úspěšném spuštění výroby obvodů AXO315 s rozsahem ±14 g v roce 2020 nyní přichází další prvky v podobě akcelerometru AXO301 s nízkým šumem, vysokým rozlišením a rozsahem ±1 g, navržené pro vysoce přesná měření zrychlení / zpomalení, např. v aplikacích na železnici nebo při řízení náklonu v průmyslové sféře, které dále doplňuje obvod AXO305 s rozsahem ±5 g, určený pro pozemní, ale třeba i plovoucí systémy s nebo také bez lidské posádky a vše okolo jejich řízení pohybu, navigace apod. Výrobce zde přitom díky inovativní architektuře s uzavřenou smyčkou slibuje vysokou linearitu a také stabilitu navzdory silným vibracím, příp. též opakovatelnost popsanou 1 mg či 600 ppm.

Více informací najdete v celé zprávě TDK expands the Tronics AXO®300 series with two types of high-performance digital MEMS accelerometer sensors.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik