česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. červen 2023

Měření proudu v autech svěřte snímačům Allegro ACS37601

20.04. 2023 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Allegro MicroSystems mají od letošního března formou vzorků k dispozici řešení pro všechny vývojáře, kteří v průmyslových podmínkách potřebují spolehlivě a také přesně změřit a vyhodnocovat průtok proudu se šířkou pásma 240 kHz a přesahem třeba až 200 A. Jedná se o tenké a zároveň i odolné integrované obvody ACS37601, které se díky svému přívlastku ASIL C uplatní též v moderních automobilech.

Drobný systém se čtyřmi vývody svého pouzdra typu SIP s označením KT počítá s vnějším jádrem C a napájením ze zdroje 5 V, resp. 3,3 V. Pochlubit se může rychlou odezvou během 2 mikrosekund, sníženou hladinou šumu a také chybou ±0,8 % provázející jeho citlivost (z pohledu továrního nastavení 0,5 a také 1 mV/G, lze však přizpůsobit) nebo méně než pět milivoltů, pokud se jedná o offset. Výrobce dokáže flexibilně přizpůsobit fyzickou podobu vývodů svého lineárně navrženého systému a za výsledek se pochopitelně zaručuje až do teploty +150 °C.

Více informací najdete v celé zprávě Allegro MicroSystems Announces Industry’s First ASIL C Safety Rated Field Current Sensor for Electric Vehicle Powertrain Systems.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik