česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

IPC-1071B pamatuje na ochranu duševních práv při výrobě DPS

12.11. 2016 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
IPC_logo.png

Organizace IPC, která vydává standardy zaměřené na výrobu elektroniky, pamatovala i na případ ochrany duševních práv při výrobě desky ve svém standardu IPC-1071B (Intellectual Property Protection in Printed Board Manufacturing). Ten je určen hlavně výrobcům, protože dodržování IPC standardů je staví do pozice věrohodného výrobce s možnosti globálního byznysu. IPC-1071B, který byl nedávno aktualizován, rozděluje ochranu IP na tři úrovně.

Nejnižší úroveň (Level 1 – Basic IP Protection) má zajistit dobrou ochranu IP a hodí se zejména pro hromadnou výrobu spotřební elektroniky, která může být vyráběna globálně.

Druhá úroveň IP ochrany (Level 2 – High IP Protection) by měla zajistit vyšší úroveň ochrany a je určena pro cennější výrobky, které mohou být ve většině případů vyráběny globálně.

Třetí, nejvyšší úroveň (Level 3 – Advanced Level for Military, Government and Commercial IP Protection) by měla být vyžadována pro nejvyšší možnou ochranu IP. Je cílena zejména na vojenskou a bezpečnostní. V USA je vyžadována pro vládní zakázky vyráběné místně, nebo pod dohledem v jiných, schválených lokalitách.

Dodavatel výrobních podkladů by měl specifikovat požadovanou úroveň IP ochrany ve svých dokumentech. I když tento standard není žádným právním dokumentem s globální platností, dává výrobce s jeho certifikací na vědomí, že podle daného standardu IP ochranu při výrobě dodržuje.

Více: http://www.ipc.org/TOC/IPC-1071B.pdf

https://portal.ipc.org/Purchase/ProductDetail.aspx?Product_code=125CA4C5-0316-E611-947F-000D3A600ABC

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik