česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. září 2022

Malá čidla Lepton®? Nyní bez větších problémů

27.01. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Na téma drobných a levných modulů mikro termokamery Lepton® od společnosti Teledyne FLIR na stránkách DPS Elektronika od A do Z nepíšeme poprvé. Již dříve jste mohli např. číst Se žhavými novinkami FLIR pro rok 2017 se nespálíte nebo též Vidět teplo je opravdu cool. I v telefonu.

Abychom však mohli miniaturní snímače, které zde v infračerveném spektru vykáží rozlišení až 160 x 120 obrazových bodů, vestavět do finálního elektronického systému, a třeba i populárních dronů, kde řeší potřebu bezkontaktního sledování teploty, včetně souvisejícího zobrazování, bude zapotřebí na straně vývojářů vyvinout určité úsilí. Výrobce však vychází vstříc a nedávno představil novou sadu on-line „nástrojů“ sdružených na speciálních webových stránkách www.flir.com/leptonintegration , které se vším do začátku pomohou. Nedílnou součástí je i šestidílná série videí. Část „EP 102 - General Video and Command Interfacing“ je pak dostupná i bez nutnosti registrace.

Více informací najdete v celé zprávě Teledyne FLIR Introduces Comprehensive Online Developer Support Tools for Lepton Thermal Camera Module Integration.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik