česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

Potřebujete kreslit technické diagramy rychle, jednoduše, případně i zdarma?

26.04. 2022 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

I v oboru elektroniky je někdy potřeba kreslit technické diagramy (zapojení) obecného charakteru, ale protože to není hlavní námět práce, přijde vhod jednoduchý program, navíc zdarma. Takovým programem může být například Lucidchart od Lucid Software Inc., který zvládne různé druhy diagramů.

Zabudovaná knihovna různých symbolů umožňuje kreslit vývojové diagramy, rozmístění v půdorysu, toky dat či médií, síťové rozvody, organizační struktury, plánovací kalendář, sekvenční diagramy, P&ID, jednoduché elektrické rozvody, přehledové a plánovací diagramy, atd. Symboly mají připojovací body, na které mohou navazovat propojovací čáry či křivky – ty mohou mít na sobě či na koncích různé grafické značky, jako jsou šipky, vyplněné čtverečky, atd. Symbolům i čarám lze přiřadit atributy podle potřeby.

Verze FREE, která je zdarma, má omezený počet diagramů i šablonek diagramů, zatímco placené verze (Individual, Team, Enterprise) mají neomezený počet diagramů a přes 1000 šablonek diagramů v ceně, která začíná na 8 dolarech za měsíc.

Lucidchart si můžete vyzkoušet po zapsání svých základních údajů.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik