česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Atmel – známá značka, nové obvody, nové vlastnosti

Firma Codico se od 1. 1. 2014 stala „staronovým“ distributorem společnosti Atmel.

V tomto článku bychom rádi představili rodinu nových mikrokontrolérů s označením „SAM D“, které jsou založeny na jádře ARM Cortex-M0+. Tyto mikrokontroléry byly vyvinuty na základě mnohaletých zkušeností s mikrokontroléry řady AVR a vynikají svým výkonem, flexibilitou a jednoduchostí práce při vývoji aplikací.

Obr. 1

Mikrokontroléry řady „SAM D“ jsou vybaveny Flash pamětí (8 KB–256 KB) a pracují s kmitočty až 48 MHz. Portfolio mikrokontrolérů „SAM D“ je rozděleno do čtyř podskupin, jejichž základní vlastnosti jsou detailněji popsány v tabulce.

Tabulka

Některé z funkcí uvedených v tabulce jsou nové:

  • SERCOM je plně softwarově konfigurovatelný modul pro sériovou komunikaci, zvládne I2C, USART/UART a SPI a flexibilně tak rozšiřuje možnosti rozhraní.
  • PTC (Peripheral Touch Controller) je rozhraní , které umožňuje jednoduchou implementaci kapacitních tlačítek a čidel.
  • Timer/Counter je speciální časovací modul, který lze použít při měření spotřeby, řízení světla či motorů. Pro tyto aplikace modul pracuje s taktem až 96 MHz a rozlišením až 24 bit.
  • DMA (Direct Memory Access) je inovační řešení umožňující vysokorychlostní přenosy dat, zatímco procesor dostává více prostoru pro samotnou aplikaci.

Pro rychlé vývojové práce jsou k dispozici cenově příznivé kity „Xplained Pro“. Po softwarové stránce lze využít „Atmel Studio“, které v sobě integruje nástroje jak pro programování, tak i debugging. Pro více informací o možnostech získání a použití mikrokontrolérů společnosti Atmel kontaktujte firmu Codico.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik