česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

MAX35101 převodník času na digitální údaj

Přední světový výrobce integrovaných obvodů Maxim Integrated uvedl na trh převodník času na digitální údaj s integrovaným zesilovačem a komparátorem jako kompletní řešení pro ultrazvukové průtokoměry.

Měřicí rozsah tohoto obvodu je do 8 ms s přesností 20 ps a obsahuje aritmeticko-logickou jednotku předpřipravenou pro Time of Flight (ToF) měření. To minimalizuje práci procesoru, redukuje spotřebu a zároveň zpřesňuje měření. Má velmi citlivý analogový vstup, který dokáže detekovat pulsy od 10 mVp-p pro přijatý akustický signál. Má detekci náběžné hrany, pomocí které lze měřit sílu signálu, skokové změny v průtoku, degradaci piezoelektrických keramik (PZT), detekci prázdného, částečně plného potrubí a bublin v něm.

V neposlední řadě také vyniká velmi nízkou spotřebou < 2 μA pro ToF měření, < 80 nA při měření teplotní střídy a celkem < 2,3 μA při průměrném měření.

Podporuje připojení až čtyř 2Wire teplotních čidel PT500 a PT1000 RTD s rozlišením na 16 b. Přes 4Wire SPI rozhraní je možné procesorem efektivně konfigurovat zařízení na požadované měření. 8KB Flash paměť zajišťuje napěťově nezávislé nastavení a umožňuje ukládání naměřených dat.

Obvod je dále rozšířen o integrovanou ochranu proti nežádoucí manipulaci – tamper detection a RTC obvod s watchdogem, pomocí kterého lze nastavit čas měření a zvolit režim časování.

Tyto obvody naleznou své uplatnění hlavně v aplikacích pro průtokoměry, měřiče tepla a při ultrazvukovém měření vzdálenosti.

Podrobnější informace získáte u distributora, společnosti HT-Eurep Electronic.

Světova 9 180 00 Praha 8 tel. 266 313 053 fax. 284 810 202 www.hte.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik