česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Skříně a skříňky pro vestavěné PC

DPS 3/2014 | Součástky - články
Autor: Fischer Elektronik

V mnoha technických aplikacích současné elektroniky, například v telekomunikační a zdravotnické technice, v automobilovém průmyslu, ve výrobě železničních vozidel a při stavbě lodí, v řídicí a přístrojové technice a všeobecném strojírenství, se stále častěji používají vestavěné počítače. Na rozdíl od běžných počítačů tyto počítače obsahují speciální komponenty určené pouze pro ně, jsou integrované do systému, který zpravidla vyžaduje právě jejich specifické použití. Jejich výhodou je fakt, že vzhledem k často nízké spotřebě elektrické energie pracují obvykle bez nutnosti použití ventilátoru.

Obr. 1

Fischer Elektronik nabízí svým zákazníkům v současné době nově vyvinuté skříně a skříňky určené právě pro tyto vestavěné počítače. Vyznačují se moderním designem s praktickými a funkčními vlastnostmi. Tyto nové, z jedné strany otevřené aluminiové profily ve tvaru U nabízejí za pomoci vně ležících integrovaných chladicích žeber značně zlepšený odvod tepla. Vnitřní stěny jsou opatřeny integrovanými vodicími drážkami pro posuvné čtyřhranné matice nebo závitové vložky, které umožňují upevnění základních desek tištěných spojů pomocí distančních čepů proměnné délky. Kromě toho tyto v lisovaném profilu integrované vodicí drážky slouží pro instalaci nestandardních desek tištěných spojů, elektronických součástek, popřípadě montážních desek. 2 mm silná základová deska, čelní panel a obrysům profilů přizpůsobené kryty vytváří robustní konstrukci skříní.

Verze se speciální upevňovací sponou pro montáž na lištu DIN podle normy DIN EN 50022 nebo přírubou pro montáž šrouby na stěny a strop jsou rovněž v základní nabídce. Skříně pro vestavěné PC jsou standardně nabízeny ve třech různých povrchových úpravách (přírodně nebo černě eloxovány nebo v kombinaci obou eloxů). Doplňkové mechanické a povrchové úpravy, případné potisky podle specifikace zákazníka na základě poptávky.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik