česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 18. srpen 2022

Skříňky: technické funkce

DPS 5/2013 | Součástky - články
Autor: Fischer Elektronik

Vedle kombinovaných skříněk velikosti „Euro“ karet bývají též výhodně používány malé aluminiové skříňky ve formě tubusů nebo půlených skořepin.

Také zde jsou integrované vodicí drážky určené pro instalaci karet tištěných spojů. Elegantní vnější úprava a mnohonásobné možnosti kombinací předurčují tyto malé skříňky přednostně pro využití v oblasti nejmenších přístrojů tvořících různá příslušenství nebo doplňkové moduly. Jsou velmi vhodné i pro vestavbu malých elektronických obvodů nebo samostatných konstrukcí (obr. 1). Ve spojení s některými specifickými elektrotechnickými funkčními systémy je použití těchto sérií skříněk velmi smysluplné.

Bez názvu

V průmyslovém použití jsou tyto systémové skříňky ideální zvláště pro moduly PC/104 „Card Family“ např. jako skříně „stand-alone“ tvořené tubusovými profily s optimálními větracími otvory a možností vnitřní instalace a upevnění karet PC/104. Součástí konstrukce je posuvný úhelník pro montáž na zeď a integrovaná upevňovací spona pro 35mm nosnou lištu s možností zakrytí. Kompletní sestava odpovídá požadavkům krytí podle předpisu EMC. Požadavku dodržení předpisů EMC a IP krytí je zcela vyhověno určením povrchových úprav, jako jsou vodivé laky nebo technika pasivování. Použitím těchto úprav lze dosáhnout elektricky vodivých, RoHS konformních povrchů bez obsahu chromu. Sériové skříňky z půlených skořepin mají speciální geometrii pro instalaci kulatých těsnění a při použití krycích panelů skříněk ve spojení s plochým těsněním se lze přizpůsobit různým stupňům IP krytí. Elektricky vodivé povrchy a doplňková vodivá těsnění umožňují také EMV krytí.

Skříňky „Design“ se svým zdařilým designem nejsou samoúčelné, ale již na první pohled představují, zprostředkovávají a podporují funkčnost a kvalitu výrobku.

Bez názvu 1

Praktické stolní nebo ruční skříňky „Design“, které lze stavět na sebe nebo je jen jednoduše držet v ruce, mají důležitou elektronickou funkci podpořenou vysoce hodnotným designem a ergonomickou formou zadání. Barevným, plastovým, nárazuvzdorným ochranným límcem opticky propůjčují uvnitř instalované elektronice dojem solidnosti a užitné hodnoty (obr. 2).

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik