česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. červen 2023

Nové designové skříňky firmy Fischer Elektronik

DPS 1/2017 | Součástky - články
Autor: Fischer Elektronik

Malé aluminiové skříňky „Tondo“

Mnoho funkčních vlastností a moderní ergonomický design jsou důležitými kritérii, která hrají klíčovou roli při výběru skříněk pro instalaci desek tištěných spojů nebo různých nenormovaných elektronických součástek. Řada aluminiových skříněk Tondo znamená rozšíření sortimentu o další sérii praktických, vizuálně atraktivních a v neposlední řadě z ekonomického hlediska zajímavých skříněk.

Nové, mnohostranně využitelné, ergonomicky tvarované malé hliníkové skříňky s integrovanými vnitřními vodicími drážkami pro vestavbu standardních nebo nenormovaných desek tištěných spojů jsou k dispozici pro tloušťku desek 1,6 až 1,8 mm. Tato nabídka se vztahuje na čtyři různé velikosti, dva typy povrchových úprav (přírodní a černý elox) a sedm variant délek (50, 80, 100, 120, 160, 200 a 220 mm). Speciální geometrie profilu skříně umožňuje vestavbu fóliové klávesnice nebo čelních fólií. Kromě standardních barev (tyrkysová, fialová, ultramarínová modrá, karmínově červená a narcisově žlutá) existuje možnost integrovat do profilů skříněk barevné lišty vyrobené z plastu (UL94-V0) v mnoha dalších barvách RAL odpovídajících vašemu firemnímu designu. Jako doplněk může být skříňka na přání zákazníka dodána v jiné délce, s jiným povrchem či upravena dalším mechanickým zpracováním včetně potisků. Skříňky Tondo jsou dodávány jako rozložená sada včetně krytů a montážního materiálu.

Nové designové skříňky firmy Fischer Elektronik

Skříňky pro Embedded PCs

Rozsáhlý výrobní program skříněk firmy Fischer Elektronik byl rozšířen o další provedení speciálních skříněk s chladicími žebry pro jednodeskový počítač Single- Board-Computer. Stávající skříňky pro Embedded PC se základovou deskou v provedení Mini-ITX form factor byly doplněny dalšími typy menších skříněk pro instalaci desek plošných spojů NUC (Next Unit of Computing ). Moderní design, optimalizovaný koncept chlazení a početné praktické a funkční vlastnosti jsou hlavními přednostmi těchto nových skříněk pro Embedded PC. Z jedné strany otevřené skříňky ve tvaru písmene U ze série EMB zaručují pomocí integrovaných vnějších chladicích žeber lepší odvod tepla. Vnitřní integrované kanálky s čtyřhrannými matkami nebo závitovými lištami umožňují upevnění základové desky pomocí délkově variabilních distančních sloupků. Kromě toho jsou v lisovaném profilu integrované boční vodicí drážky, které umožňují instalaci nestandardních desek tištěných spojů, elektronických součástek nebo montážních desek. Takto lze bezproblémově integrovat do EMB skříňky další formáty základových desek, jako jsou např. EBX, Nano ITX, ETX/XTX a PC/104. Základová deska 2 mm silná a do profilů přesně zapadající čelní kryty tvoří robustní a odolnou konstrukci celé skříňky. Nabízejí se i verze se speciální upevňovací sponou pro montáž na DIN lištu podle normy EN 60715 nebo verze se zvláštními upevňovacími patkami pro montáž na stěny a/nebo strop. V nabídce jsou rovněž verze pro držák monitoru vhodného pro skříně VESA MIS-D 75/100. Obě provedení velikostí Embedded PC skříní jsou standardně k dispozici ve třech různých provedeních (v přírodním eloxu, černě eloxované nebo v kombinacích obou eloxů) a ve čtyřech délkách (105, 150, 200 a 250 mm).

Dodatečné mechanické zpracování, povrchové úpravy a potisky lze realizovat dle specifikace zákazníka.

Univerzální tubusová skříňka UTG

Základem konstrukce skříňky je uzavřený tubusový profil nabízející četné výhody oproti skříňkám tvořeným ohýbanými plechovými díly nebo otevřenými lisovanými profily. Příkladem využití jsou např. robustní konstrukce pro průmyslové použití v náročném prostředí s jednoduchou montáží elektronických komponentů pomocí drážek integrovaných na vnitřní straně profilů. Další výhodou jsou dobré stínicí vlastnosti EMC a v neposlední řadě také možnost ochránit tubus s minimálním úsilím před negativními vnějšími vlivy, jako jsou vlhkost, špína a prach.

Obr. 3 Univerzální tubusové skříňky

Nové univerzální skříňky typu UTG jsou navrženy pro instalaci 100 mm širokých standardních „Euro“ karet a také nestandardních desek tištěných spojů o šířce 50 a 67 mm. Skříňky UTG jsou standardně k dispozici ve třech variantách velikosti, pěti délkách (75, 100, 150, 160 a 200 mm) a ve třech různých povrchových úpravách (SA, MS, LP). Pro výrobu zákaznických prototypů a jednorázových vyhotovení jsou také nabízeny profily skříněk v délce 1 000 mm. Provedení odpovídající standardům EMC umožňuje použití elektricky vodivých, transparentně pasivovaných povrchů varianty LP.

Souběžně se standardním provedením je možno skříňku mechanicky zpracovat podle požadavků zákazníka, povrchově upravit a opatřit potisky. Skříňky UTG jsou dodávány jako stavebnice v rozloženém stavu včetně krytů a montážního materiálu.

Pro další informace a dotazy jsou vám k dispozici odborníci výroby společnosti Fischer Elektronik na e-mailové adrese distribuce@fischerelektronik.cz.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik