česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 02. únor 2023

Vyhrajte vývojovou desku pro obvody MCP9600 od Microchipu

DPS 5/2017 | Součástky - články
Autor: Microchip

Časopis DPS Elektronika od A do Z vám nabízí možnost získat vývojovou desku Microchipu ADM00665 určenou pro obvody MCP9600, se kterými převádíme EMF napětí termočlánku na stupně Celsia s přesností ±1 °C. Nahrazením výchozího konektoru termočlánku typu K pak systém podpoří rovněž práci s verzemi J, T, N, E, B, S a R; příslušné konektory však nejsou přiloženy. Desku propojíme s počítačem přes rozhraní USB, přičemž k záznamu teplotních dat vhodně poslouží grafické uživatelské rozhraní pro správu teploty od Microchipu.

Vyhrajte vývojovou desku pro obvody MCP9600 od Microchipu

Obvody MCP9600 nabídnou kompenzaci studeného konce, korekce jednotlivých typů a výstupy pro zvolený termočlánek s přesností do ±1,5 °C. Na pozici senzoru s číslicovým výstupem nechybí ani uživatelsky programovatelné registry pro zajištění flexibility v celé řadě aplikací včetně možností číslicové filtrace minimalizující vliv teplotních výkyvů, rušení či elektromagnetických interferencí.

Celkovou spotřebu systému pomohou snížit režimy Shutdown, zatímco svůj návrh dále zjednodušíme a mikrokontroléru přitom „odlehčíme“ čtveřicí nastavitelných varovných výstupů.

Obvody MCP9600 kromě toho nezaberou ani mnoho místa. Pouzdra typu MQFN s 20 vývody zde měří 5 × 5 mm.

Šanci získat vývojovou desku pro obvody MCP9600 od Microchipu získáte po vyplnění on-line formuláře na stránkách www.microchip-comps.com/dps-mcp9.

 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik