česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 18. srpen 2022

Nové konektory MCS MAXI 6 s páčkami – bleskové zapojení vodičů

MULTI CONNECTION SYSTEM (MCS) má nový přírůstek: Nová řada zásuvných konektorů MCS MAXI 6 od společnosti WAGO dovoluje připojit vodiče o průřezu 10 mm² (8 AWG) a má integrovanou páčku umožňující rychlé a pohodlné zapojování.

Systém WAGO MCS MAXI 6 se zásuvnými konektory je vhodný pro vodiče od 0,2 mm² do 10 mm² (24–8 AWG) a ideální pro výkonové elektronické aplikace vyžadující vyšší proudy. K dispozici jsou dvě verze nových zásuvných konektorů (vodič-vodič a vodič-deska) a obě verze nabízí varianty od 2 do 9 pólů s roztečí pinů 7,62 mm. Systém s jmenovitým proudem 41 A je ideální pro připojování výkonové elektroniky. Díky připojovací technice Push-in CAGE CLAMP® lze přímo připojit plné vodiče i jemně laněné vodiče s dutinkou prostým zasunutím do kontaktního místa. K dispozici jsou dva modely konektorů pro horizontální nebo vertikální uchycení na desky plošných spojů, které poskytují flexibilitu jejich připojení.

Nové konektory MCS MAXI 6 s páčkami – bleskové zapojení vodičů

Nové páčkové konektory MCS MAXI 6 šetří cenné místo – kromě standardního průřezu vodiče lze též připojit vodič o řád větší (10 mm² / 8 AWG), pokud není ukončen lisovací dutinkou.

Přímé zapojení bez použití nástroje

Aby společnost WAGO vyhověla požadavkům na jasnou a jednoduchou obsluhu, vybavila konektory MCS MAXI 6 páčkou pro intuitivní použití bez nástroje. Protože k otevření kontaktního místa nejsou nutné žádné nástroje, konektory nabízí rychlé a snadné ruční zapojení, které výrazně šetří čas při práci v terénu.

Páčky na konektoru jdou snadno přepnout do otevřené/zavřené polohy se slyšitelným cvaknutím, které je znakem dosažení správné pozice páčky.

Stejně jako ostatní průmyslově osvědčené produkty MCS WAGO, i nové zásuvné konektory poskytují 100% ochranu proti chybnému zapojení, vlastní kódování a volitelné možnosti uzamknutí pro zajištění maximální bezpečnosti při zapojování.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik