česky english Vítejte, dnes je středa 08. prosinec 2021

Panasonic představuje nové PIR senzory

Pasivní infračervené senzory jsou významným hráčem v oblasti spotřební elektroniky, průmyslových systémů i automatizace budov. Rodina senzorů PaPIRs se rozrůstá o senzory s velmi nízkou spotřebou energie a vysokou hustotou pokrytí. Z konstrukčního hlediska jsou k dispozici extra úzké senzory s průměrem čočky pouhých 14,6 mm nebo extra nízké, kde celý senzor i s čočkou měří pouhých 10,9 mm.

Spojení know-how z oblasti spotřební elektroniky a průmyslu umožňuje výrobcům, jako je Panasonic, vyvíjet a vyrábět precizní a miniaturní přístroje pro různé typy aplikací. Z hlediska elektroniky i dalších komponent, v tomto případě optiky, zákazník získává high end řešení při zajímavé ceně.

Panasonic představuje nové PIR senzory

U čidel řady PaPIR se spojuje elektronika s precizní optikou. Společná platforma čipu, spolu s různými optickými nadstavbami umožňují PIR čidly obsloužit nejrůznější aplikace s různými kritérii pro detekci pohybu − od minimální vzdálenosti a přesnosti přes pokrytí členitých a specifických prostor až po tovární haly s výškou v řádech desítek metrů. Čidla mohou sloužit také pro systém směrování IP kamer, řízení osvětlovacích a HVAC systémů a další IoT aplikace.

Integrovaný obvod zesilovače/komparátoru se nachází uvnitř kovového pouzdra TO-5. Zabraňuje rušení způsobenému elektromagnetickým polem generovaným mobilními telefony a bezdrátovými zařízeními.

Speciální provedení diferenciálního obvodu obsahuje typ EKMB 6μA, který je určen pro aplikace, kde se požaduje vysoká odolnost proti šumu (až do řádu GHz).

Panasonic představuje nové PIR senzory 1

Díky speciální konstrukci malých pyroelektrických prvků je možné při zachování stejné detekční oblasti použít menší čočku ve srovnání s běžnými konkurenčními senzory.

Rodina pyroelektrických senzorů PaPIRs se rozšiřuje o senzory EKMC s pohotovostní proudovou spotřebou 170 μA a EKMB se spotřebou 1 μA, 2 μA a 6 μA. Díky této spotřebě jsou vhodné pro bateriová zařízení. Rodina PaPIRs obsahuje širokou škálu senzorů s různými tvary čoček. To vše zajišťuje maximální flexibilitu designu, optimální řešení pro jakoukoliv aplikaci, výrazné zkrácení vývojového procesu a rychlé uvedení na trh.

Pohybový senzor PIR s vysokou hustotou pokrytí

Jedná se o typ senzoru, který se vyznačuje neuvěřitelně malou optikou a instalační výškou až 17 metrů (vhodný do průmyslových hal apod.).

Speciální konstrukce čočky s převislým okrajem umožňuje rychlou integraci do aplikací s různým krytím IP. Stačí použít o-kroužek, který zajistí dostatečné těsnění.

Konstrukce uvnitř senzoru obsahuje čtyři elementy, které detekční oblast rozdělí na 128 zón. Tím se zaručí velmi vysoká hustota pokrytí, která zaručuje spolehlivou reakci na pohyb i na velké vzdálenosti. Detekční oblast je kruhová a symetrická. Tím se zjednodušuje integrace senzoru v konečném produktu díky nezávislosti orientace.

V případě zájmu o výše uvedené produkty, kontaktujte nejbližší zastoupení firmy CODICO.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik