česky english Vítejte, dnes je neděle 26. březen 2023

Kompaktní pulzní napájecí zdroje a měniče značky Cincon

01.12. 2021 | Součástky - články
Autor: TME

tme-cincon-0 (jpg)

Jedním z nejrozsáhlejších odvětví katalogu TME jsou zdroje energie – zejména DC/DC a AC/DC měniče. Každý projekt vyžaduje přesně navržený/vybraný napájecí systém, protože použité řešení do značné míry rozhodne nejen o správném provozu celého zařízení, ale také o jeho životnosti a bezporuchovosti. Měniče hrají klíčovou roli také v přesné elektronice, např. v obvodech využívajících vysokofrekvenční komunikační rozhraní.

Níže uvádíme tři řady produktů od spolehlivého i těšícího se důvěře našich klientů dodavatele: značky Cincon. Jedná se o kompaktní měniče, které dodávají do napájeních zařízení standardní napětí DC (5 V, 12 V atd.). Jsou přizpůsobeny pro použití v řadě aplikací (mimo jiné v průmyslu, spotřební elektronice, informačních a komunikačních technologiích), kde se skvěle osvědčí jako klíčová součást napájecích systémů. Jejich hlavními výhodami jsou široká škála vstupních napětí, dobré tepelné parametry a vysoký poměr výkonu k objemu (tzv. hustota výkonu).

Video - Napájecí zdroje a měniče značky Cincon

 

Řada CQB75-300S

Řada CQB75-300S obsahuje miniaturní měniče DC/DC, pro které se vstupní napětí pohybuje v rozmezí od 180 V DC do 450 V DC (rektifikované síťové napájení). Jedná se o systémy určené pro zařízení, která vyžadují pro svůj provoz 5 V, 12 V, 15 V, 24 V, 48 V DC, pohodlné při implementaci (robustní pouzdro, vývody THT a závitové upevňovací otvory) a vybavené řadou ochran: tepelnou (OTP), nadproudovou (OCP) a chránící cílový obvod před příliš vysokým (OVP) nebo příliš nízkým (OVLO) napětím. Měniče mají jmenovitý výkon 75 W a jsou přizpůsobeny pro paralelní připojení (vyžadovány jsou vnější prvky, jako jsou blokovací diody), což umožňuje rozdělení zatížení (i když nepřekračuje hodnotu předepsanou pro jednotku pracující nezávisle) a dosažení proudů s vyšší intenzitou.

tme-cincon-1 (png)
Pouzdro typu quarter brick s vývody pro osazování plošných spojů.

Měniče jsou navrženy pro provoz v široké škále aplikací, od telekomunikací a informatiky, přes akumulátorově napájené systémy, až po průmyslová zařízení. Výrobky jsou odolné vůči nárazům v souladu s normou MIL-STD-810F (vojenské vybavení) a jejich charakteristika splňuje standardy požární bezpečnosti podle normy EN 45545.

 

Řada CFM260S

tme-cincon-2 (png)
Kompaktní AC/DC měnič s plochou základny 101,6 mm na 50,8 mm.

Otevřené napájecí zdroje řady CFM260S jsou měniče AC/DC o výkonu 260 W. Jsou určeny k zabudování do zařízení napájených napětím v rozmezí 85 V až 264 V AC. Dodávají stabilní zdroj proudu (až 18,34 A) pro aplikace vyžadující 12 V, 24 V, 36 V nebo 48 V DC (±1 %). Připojení je prováděno pomocí zástrček se západkovým mechanismem. Systém měniče má samostatný výstup pro napájení 12voltového ventilátoru (max. 3,6 W). Bude vyžadován při konstantním zatížení blízkém maximálním možnostem napájecího zdroje – nicméně výrobky řady CFM260S mohou pracovat při teplotách od -40 °C do 85 °C. Optimální provozní prostředí by nemělo překročit 40 °C nebo 50 °C s podporovaným prouděním vzduchu (jmenovitý výkon je udáván při 25 °C). Výrobky také mají tepelnou ochranu a ochranu zabraňující poškození v případě zkratu výstupu. Účinnost měničů se pohybuje mezi 92 %-93,5 %, v závislosti na modelu a provozních podmínkách. Typická spotřeba energie bez zátěže je nižší než 200 mW.

Výrobky splňují požadavky norem pro napájecí zdroje zařízení ze spotřebitelského, telekomunikačního a počítačového segmentu: EN 55032 třídy B (týkající se emisí a tolerance elektromagnetického záření), jakož i IEC/EN/UL 62368 a IEC/EN 60335 (bezpečnostní standardy). Napájecí zdroje mohou pracovat ve výšce až 5000 m.

 

Řada CFM500M

Pulzní napájecí zdroje (měniče) CFM500M se vyznačují vyšším výkonem (500 W) a účinností (až 95,5 %) než výše popsaná řada. Vyznačují se rovněž kompaktní konstrukcí a nejvyšší ze zde uváděných hustot výkonu. Kromě nezávislého výstupu pro ventilátor podporující chlazení (doporučený při výkonu vyšším než 470 W) mají výstup 5 V DC (až 1 A), který je určen pro napájení zařízení ve stand-by režimu: napájecí zdroj dodává proud na tomto vedení i v době, kdy je měnič vypnutý externím signálem (funkce dálkového vypnutí). Kromě toho je na vyhrazeném pinu nastaven vysoký nebo nízký stav, který informuje o správném fungování. Produkty CFM500M mají nízký startovací proud a jsou také vybaveny systémem aktivní korekce součinitele výkonu (PFC), který splňuje požadavky normy EN61000-3-2. Měniče CINCON jsou proto ekonomická a vyhovující evropským normám zařízení, včetně norem, které se týkají výrobků pro domácnost napájených z energetické sítě.

tme-cincon-3 (png)
Řada CFM500M s malými rozměry a vysokým výkonem 500 W.

 

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Původní zdroj textu: www.tme.eu

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik