česky english Vítejte, dnes je neděle 29. květen 2022

Konektory a ploché kabely značky CONNFLY

06.05. 2022 | Součástky - články
Autor: TME

Přehled nabídky výrobků pro použití ve výrobě a průmyslu.

connfly-banner (jpg)

Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení. Nabídka značky zahrnuje jak typické signální konektory používané při připojování modulů (např. panelu k základní desce řadiče), tak i specializované průmyslové konektory určené pro napájení a komunikaci v automatizaci. V katalogu TME naleznete široký výběr řešení nabízených firmou CONNFLY – níže se zaměřujeme pouze na vybrané skupiny produktů: utěsněné průmyslové konektory DS1110, signální konektory PCB a ploché kabely s IDC konektory  (nebo pro tyto konektory určené). Všem výrobcům elektronických/elektrotechnických zařízení, jakož i servisním technikům a údržbářům, kteří mají zájem o odolné konektory s atraktivním poměrem kvality a ceny, vřele doporučujeme, aby se seznámili s úplnou nabídkou výrobce.

 

Průmyslové konektory

Kruhové konektory řady DS1110 jsou určené pro napájecí a signální připojení v náročných podmínkách okolního prostředí. Jsou plně chráněny proti prachu a vlhkosti a mají stupeň krytí IP67. Zásuvky a zástrčky jsou k dispozici ve dvou variantách: montované na kabelu nebo do panelu. V obou případech má těleso integrovanou vývodku, která chrání vnitřek součástky před vniknutím znečištění. Konektory jsou párovány zalisováním a zajištěny upevňovací maticí, již jsou vybaveny konektory samci. Zásuvky samice mají záslepky, takže kontakty zůstávají po odpojení chráněny. Tělesa a záslepky jsou vybaveny ochranným těsněním. Elektrické připojení k vodičům je prováděno připájením žil k vývodům kontaktů. Konektory DS1110 mají od 2 do 12 kontaktů, což umožňuje jejich použití v mnoha aplikacích, nejen v napájecích, ale také v řídicích nebo signálových instalacích. Mají dobré elektrické parametry: jmenovité napětí 500 V a jmenovitý proud 3 A nebo 5 A (v závislosti na modelu). Produkty jsou k dispozici jako sady zásuvka+zástrčka. Níže je uvedena tabulka srovnávající všechny výrobky řady.

connfly-DS1110-27-9BU8 (jpg)
Konektory DS1110 mají stupeň krytí IP67 a integrované vývodky.

 

Signální konektory

Signální konektory s 2mm roztečí jsou jedním z nejpopulárnějších způsobů propojení mezi moduly uvnitř elektronických zařízení. Často se používají k připojení PCB obvodů, připojení periferních součástek (např. reproduktorů v RTV zařízeních), a také ovládacích panelů. V případě konektorů I-DS1066 od společnosti CONNFLY se konektory tohoto typu vyznačují poměrně vysokým jmenovitým napětím (100 V) a proudovou tolerancí až 2 A. Z katalogu TME jsou k dispozici jak zásuvky, tak i zástrčky a jejich nepostradatelná součást: pocínované kontakty nalisované na kabel. Konektory spolupracují s žilami o průřezu od 0,05 mm2 do 0,22 mm2 (tedy 30...24 podle AWG). V obou případech jsou k dispozici modely přizpůsobené pro připojení od 2 do 10 řádků (jednořadě). Zásuvky jsou určeny pro montáž do průchozích otvorů (THT) a jsou k dispozici v přímém a uhlovém provedení (vývody rovnoběžné s PCB). Mezi výhody 2mm konektorů CONNFLY patří jejich široká teplotní tolerance – mohou pracovat při teplotách od -25 °C do 85 °C.

connfly-DS1066-9MVW6SA (jpg)
Uhlová zásuvka pro THT montáž, každý kontakt má odolnost 2A.

 

Ploché kabely

Ploché kabely se používají pro připojení, která vyžadují více signálních linek, např. v obvodech, které provádějí paralelní komunikaci, nebo při ovládání složitých periferií, jako jsou například displeje. Jsou určeny pro montáž speciálních IDC konektorů. Tímto způsobem jsou prováděna interní připojení: trvalá a dočasná (takové konektory používají mimo jiné ISP programátory nebo diagnostické sběrnice). Obrovskou výhodou tohoto řešení je jeho univerzálnost a relativně nízká cena. Plochý kabel s IDC zástrčkou je kompatibilní nejen se speciálními zásuvkami, ale také s pinovými konektory, proto je jedním z nejjednodušších v implementaci.

connfly-DS1057-14A282R (jpg)
Ploché kabely CONNFLY jsou dodávány v rolí v délce 250 stop (~76 m).

U vícemodulových zařízení vyžadují připojení provedená pomocí plochých kabelů použití kabelů určité délky. Proto jsou nejčastěji připravovány v rámci výrobního procesu v souladu se specifikací daného projektu. S ohledem na tyto požadavky připravila společnost CONNFLY řadu DS1057. Patří sem nestíněné pásky spojující 8 až 64 žil s  lanovou strukturou (pozinkována měď s průřezem 28 podle AWG). Výrobky jsou vyráběny v nejoblíbenějším rastru (1,27 mm) a přizpůsobeny pro jmenovité napětí 300 V. Jejich vnitřní plášť je tvořen šedou PVC vrstvou, která je odolná vůči teplotám v rozmezí od -20 °C do 80 °C. Všechny prezentované ploché kabely jsou k dispozici v rolích v délce 250 stop, tedy 76 m.

 

Ploché kabely s IDC konektory

Katalog TME obsahuje také ploché kabely s továrně předinstalovanými IDC konektory (řada DS1052). Tyto výrobky mohou splňovat potřeby určitých výrobních procesů a mohou být použity v servisech, při údržbě a jako náhradní díly. Továrně instalované IDC zástrčky se vyznačují přesností montáže a správným přítlakem, díky čemuž jsou výrobky řady DS1052 spolehlivější (méně poruchovou) volbou než ručně vyráběné kabely. Ploché IDC kabely firmy CONNFLY jsou k dispozici ve variantách s počtem žil od 6 do 50, v délkách: 150 mm, 300 mm a 600 mm. Rozteč dvouřadých (samičích) konektorů je 2,54 mm. Zákazníci si mohou podle svých potřeb vybrat mezi konektory vybavenými kabelovými svorkami (zvýšená mechanická odolnost) a bez nich (nižší profil).

connfly-DS1052-082B2NA2030 (jpg)
Továrně montované konektory se vyznačují větší trvanlivostí.

 

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Původní zdroj textu: www.tme.eu

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik