česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

EERAM: to nejlepší od EEPROM a SRAM na jednom čipu

04.11. 2016 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Levná paměť typu NVSRAM, která si data udrží i bez vnější baterie? Seznamte se: I2C EERAM od Microchipu. Je nová, snadno se používá a svou podstatou se bude hodit pro aplikace vyžadující nepřetržitý nebo též okamžitý záznam, aktualizace či sledování dat, např. v automobilovém průmyslu nebo měřidlech. O co se jedná?

EERAM je samostatnou pamětí typu SRAM spolu se stínovou zálohou v interní EEPROM pro případ výpadku napájení. Zapisovat můžeme tak často, jak potřebujeme – bez omezení a s velmi rychlým nahodilým přístupem. Pracujeme s velikostmi 4 kb až 16 kb a na výběr dostáváme standardní pouzdra typu SOIC, TSSOP a PDIP s osmi vývody, napětí 3,0 V nebo 5,0 V a teplotní rozsahy -40 °C až +85 °C nebo též -40 °C až +125 °C. Řešení je to robustní, spolehlivé a v kontextu technologie FRAM rovněž za zlomek její ceny.

eeram-02

K bezpečnému uložení dat při výpadku napájecího napětí nové paměti nevyžadují vnější baterii, ale vystačí si s malým externím kondenzátorem, jehož energie postačí k uložení obsahu paměti SRAM do EEPROM. Více na www.microchip.com/EERAM.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik