česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

AS39513 tvoří chytré nálepky pro záznam teploty s NFC

26.01. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Miniaturní zapisovače teploty, které navzdory svému „jednorázovému“ nasazení např. ve formě nálepky nabídnou nejen bezdrátové rozhraní, ale také odpovídající přesnost spolu s možností zpětného dohledání až 1020 časově orazítkovaných výsledků, osadíme prosincovou novinkou společnosti ams, obvody AS39513, „NFC-V sensor tag and data logger IC“. Nekompromisně tak při skladování nebo přepravě dohlédnou např. na potraviny či léčiva. Jedinečné ID stejně jako zaznamenávanou teplotu spolu s dalšími údaji získáme z interní paměti jakoukoli autorizovanou čtečkou NFC, např. smartphonem či tabletem.

Kompletní řešení v případě AS39513 znamená NFC front-end, teplotní čidlo a taky analogové rozhraní pro vnější senzor. Nesmí chybět ani hodiny reálného času, 10bitový A/D převodník, konfigurovatelná jednotka pro záznam dat, heslem chráněná paměť EEPROM 9 kbitů nebo rozhraní SPI pro spojení s externím mikrokontrolérem. Výška obvodu přitom nemusí překročit ani 0,3 mm.

AS39513

Novinka nahrazuje SL13A stejného výrobce a přináší lepší čidlo se zaručovanou přesností ±0,5 °C platnou v klíčovém rozsahu od -20 °C až do +10 °C, resp. ±1 °C budeme-li pokračovat až k +55 °C.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik