česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. září 2022

10A budič laseru s LVDS od EPC

07.05. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Efficient Power Conversion (EPC) představila integrovaný budič laseru, který bude zahrnovat 40V / 10A tranzistor eGaN® FET společně s příslušným budičem hradla podporujícím vstupní logické úrovně LVDS (low-voltage differential signaling), to vše v rámci jediného čipu navrženého pro účely lidarových systémů s technologií time-of-flight využívaných v robotice, dronech, systémech rozšířené reality, herních aplikacích apod.

Obvod EPC21603 s výslednými rozměry 1,5 mm x 1 mm x 0,68 mm je tedy řízen logikou LVDS, zatímco při modulaci proudů tekoucích laserovou diodou o velikosti až 10 A počítá s kmitočty dosahujícími 100 MHz a potažmo i naprosto krátkými pulzy pod 2 ns. V zapojeních kladoucích obrovský důraz na odolnost vůči rušení, typicky v případě rozšířené reality, proto může integrovaný budič laseru eToF™ vhodně spolupracovat s hradlovými poli FPGA. Na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též LiDARy a EPC. Zkracujeme názvy, rozměry i pulzy.

epc21603

Více informací najdete v celé zprávě Efficient Power Conversion (EPC) Expands eToF Laser Driver IC Family of Products with Device Optimized for Augmented Reality.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik