česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 18. srpen 2022

Nové bipolární tranzistory MJD se neztratí ani v autě

13.08. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Nexperia v polovině prázdnin představila celkem devět nových, bipolárních výkonových tranzistorů v provedení DPAK se kterými vyhoví aplikacím pracujícím v rozmezí od 2 A do 8 A a od 45 V až do 100 V. Nové SMD součástky řady MJD jsou zároveň vývodově kompatibilní s dalšími spínači MJD ve stejném zapouzdření, zatímco vývojáři dále dostávají na výběr i z prvků navržených pro potřeby automobilového průmyslu (AEC-Q101).

Z pohledu zatížitelnosti výrobce počítá s proudem 2 A a napětím 50 V (MJD2873/-Q), 3 A a 100 V (MJD31CH-Q), 4 A a 45 V (MJD148/-Q), resp. 6 A a 100 V (MJD41C /-Q plus MJD42C /-Q). Varianta MJD31CH-Q pak byla navržena s velkým proudovým zesilovacím činitelem. Výčet zapojení je široký a zahrnuje kupříkladu osvětlení s LED, stmívání u LCD displejů, lineárně řešenou stabilizaci napětí, náhradu mechanických spínačů, buzení motorů apod. Na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Bipolární tranzistory MJD. Osm nových kousků zvládne až 8 A.

Více informací najdete v celé zprávě Nexperia’s new bipolar junction transistors in DPAK-package deliver high reliability performance for automotive and industrial applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik