česky english Vítejte, dnes je sobota 04. únor 2023

S budiči LED od ST už nebude tma. Venku ani v autě

20.08. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost STMicroelectronics nedávno představila budič svítivých diod vhodný pro nasazení v automobilovém průmyslu, obvod ALED6000, který v rámci jediného čipu s vlastním DC/DC měničem dokáže snížit celkový počet součástek, umožní flexibilní řešení a navzdory různým podmínkám napájení zajistí rovněž stálou intenzitu výstupu. Hodit se bude jak pro vnější světla okolo celého vozu, tak i k jeho vnitřnímu osvětlení.

Struktura zde přitom ovládá jeden řetězec LED s proudovým odběrem až do 3 A, zatímco na svém vstupu očekává napětí v rozmezí od 4,5 V do 61 V. Pro účely stmívání výrobce uvažuje speciální vývod. Nechybí zde ani funkce Enable, včetně možnosti synchronizace pro zajištění nízké úrovně rušení v zapojeních s větším počtem součástek. Přesnost, pokud jde o výstupní proud, je stanovena na 3,2 %, přičemž k monitorování průtoku dochází na základě snímacího rezistoru s typickým úbytkem napětí 250 mV. Klidový odběr pak během činnosti dosahuje 2,4 mA, zatímco v průběhu shutdownu dále klesá až na 11 µA.

aled6000 (jpg)

Více informací již najdete v celé zprávě STMicroelectronics Reveals Highly Integrated and Flexible Automotive LED Driver.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik